Herşey Dahil Oteller Nedir, Ne demektir?

Herşey Dahil (HD); Sahil kenarı dediğimiz Resort Otel ve Tatil Köyü gibi konaklama tesislerinin uygulamış oldukları yeme ve içme aktivitelerini anlatan konseptlerden birine verilen addır. All İnclusive olarak da adlandırılır.

Her şey dahil uygulamada Sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve akşam yemeği dahil olup, yemeklere ilave olarak tesislerin belirlediği saatler içerisinde alınan, yine tesislerin belirlediği alkollü veya alkolsüz içecekler, aperatif atıştırmalıklar bu konsepte dahil olmaktadır.

Herşey dahil konsepti; ne kadar harama yapacağını rezervasyon esnasında bilmek isteyen tatilciler ve çocuklu aileler daha fazla tercih etmektedir. Ayrıca bu uygulama ile Tam Pansiyon ve Yarım Pansiyona göre daha ekonomik ve uygun fiyatlara tatil yapılabilmektedir.

Herşey Dahil bir Otel veya Tatil Köyüne gitmeden önce bilmeniz gerekenler;

• 5 Yıldızlı bir Otel veya Tatil köyündeki Herşey Dahil uygulama ile 4 yıldız veya 3 yıldızlı oteldeki uygulamalar farklı olabilmektedir. Rezervasyon esnasında uygulama detaylarını tam olarak öğrenmek, tesise giriş esnasında resepsiyon veya misafir ilişkilerinden konsepte dahil olan olmayan yiyecek ve içecekler ile hizmetlerin detaylı broşürünün alınması gerekmektedir.

• Herşey Dahil konaklama tipinden daha gelişmişler ise Ultra Herşey Dahil, Maksimum Herşey Dahil ile Ultimate Herşey Dahil vb dir. Bu tip konaklama tiplerine nazaran Herşey dahil konsept daha dar bir kapsamdadır.

• Her şey dahil uygulamalarda Ultra veya Maksimum Herşey Dahile göre saat, yiyecek ve içecek ile hizmet kısıtlamaları söz konusudur.

Tatil Köyü ve Resort Otel Bölgeleri