Tatil TurizmTatil Turizm

Almanya Polonya Slovakya Avusturya Turu

Biz Sizi Arayalım

Almanya Polonya Slovakya Avusturya Turu

Berlin

Tur Özeti

 • Rezervasyon esnasında belirtilen Havayolu ile gidiş-dönüş uçak bileti
 • Havalimanı vergileri
 • Alan-Otel-Alan transferleri, şehirler arası transferler
 • Belirtilen kategori otellerde 7 gece oda+kahvaltı konaklama (continental kahvaltı)
 • Leipzig, Berlin (1 gece) ,Dresden, Wroclaw (1 gece), Varşova (1 gece), Czestochowa, Krakow (2 gece), Brno, Bratislava ve Viyana (2 gece) panoramik şehir turları
 • Auschwits toplama kampı ve Wieliczka tuz madeni turları (giriş ücretleri dahil)
 • Otel konaklama turist vergileri
 • Zorunlu seyahat sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır)
 • Türkçe Tur liderliği hizmeti
 • Bonus Kart’a Peşin Fiyatına 9 Taksit

ÖRNEK TUR PROGRAMI, TÜM ÇEVRE GEZİLERİ VE EKSTRA TURLAR DAHİL!..

Almanya – Polonya – Slovakya – Avusturya Turu

Berlin (1 gece) – Wroclaw (1 gece) – Varşova (1 gece) – Krakow (2 gece) – Viyana (2 gece)

1.Gün | İSTANBUL – LEIPZIG – POTSDAM – BERLİN

berlin-001-tatil-turizm

Berlin Resmi

Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde belirlenen saatte buluşma.Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından turumuza dahil olan Hava yolu şirketi ile Almanya’nın Saksonya eyaletine bağlı Leipzig’e hareket. Yerel saat ile varışın ardından 2010 yılında New York Times gazetesi tarafından ziyaret edilecek şehirler arasında 10ncu sırada yer alan Leipzig şehir turuna başlıyoruz. 1813 savaşlarında Napolyon’un aldığı büyük yenilgiyi anmak için yapılan, 150 metre yüksekliğiyle Avrupa’nın en büyük anıtı unvanına da sahip devasa Uluslar Muharebesi Anıtı olan Völkerschlachtdenkmal, komünist rejimin bastırılması sırasında örgütlenen halkın buluşma noktası olan St.Nicolas Kilisesi, tam karşısında ünlü besteci Johann Sebastian Bach’ın bir zamanlar aile evi olan Bosehaus, Avrupa’nın en önemli kültürel yapıları arasında yer alan opera binası, gün boyu hareketli bölgesi Leipzig Markt olarak adlandırılan Eski Pazar, 1915 yılında inşa edilen ve 26 platformu ile Avrupa’nın en büyüğü Leipzig Ana Tren İstasyonu, Dünyaca ünlü akustiğe sahip Leipzig’de sanat severlerin buluşma noktası Neues Gewandhaus olarak adlandırılan Yeni Orkestra Binası göreceğimiz yerler arasındadır. Leipzig turu sonrası doğal güzellikleri, mimarisi ve tarihiyle de görenleri büyüleyen Brandenburg eyaletinin başkenti olan Potsdam’a hareket ediyoruz, UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi‘ne girmiş pek çok bölgesiyle Almanya’nın kültürel olarak en varlıklı şehri olan Potsdam panoramik turumuzda peyzajı ve içindeki saraylar ile hayranlık uyandıran Sanssouci Parkı, yan yana dizilmiş eski kırmızı Hollanda evlerinin bulunduğu Hollaendische Viertel, müzeler ve canlı ambiyansı ile şehrin ana caddesi Brandenburg, eski pazar meydanı, şatoya benzer mimarisiyle Nauener Kapısı, şehrin hareketli noktalarından olan görkemli yapısı ile Brandenburg kapısını ziyaret ettikten sonra sadece 35 km uzaklıkta yer alan Berlin’e varmış oluyoruz. Berlin’de konaklama yapacağımız otelimize yerleşme ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

Berlin

Berlin Brandenburg Kapısı

 

2.Gün | BERLİN – DRESDEN – WROCLAW

Sabah kahvaltısından sonra Berlin panoramik şehir turuna başlıyoruz. Gösterişli Quadriga’sıyla kum taşı yapıtı Alman klasisizminin en seçkin örneklerinden, Berlin’in en tanınmış simgesi Brandenburg kapısı, “Goldelse” isimli dev Viktoria’sıyla Zafer Sütunu, 1894 yılında tamamlanan enteresan ve etkileyici parlamento binası Reichstag, Berlin’in ulaşım merkezi olmasının yanı sıra, tepesinde görkemli Berlin manzarası sunan TV kulesinin bulunduğu Alexanderplatz, Berlin’in en tanınmış bulvarı olan ıhlamur ağaçlarının altı anlamındaki Unter den Linden caddesi ve içinde eski Alman şansölyesi ve krallarına ait mezarların bulunduğu etkileyici Berlin Katedrali, heyecan verici cam ve çelik konstrüksiyonlar, güncel mimarinin görülmeye değer örneklerin bulunduğu Potsdamer platz, Batı Berlin’in merkezi ve sayısız dükkân ile alışveriş merkezi barındıran popüler bir alışveriş bölgesi olan Kurfürstendamm, savaşta zarar gören, günümüzde sulh ve barış için anıt olarak kabul edilen Kaiser Wilhelm Anıt Kilisesi, Doğu ile Batı’yı ayıran en önemli kontrol noktası ve tüm soğuk savaşın geriliminin en yüksek noktada olduğu yer olan Checkpoint Charlie ile şehir gezimizi tamamlayarak doğu Almanya’nın mücevheri ve Elbe’nin Floransa’sı olarak anılan Dresden’e hareket ediyoruz. Varışa istinaden yapacağımız panoramik şehir turunda; yapımı 1728 yılında bitmiş, devasa avlu içerisindeki bahçeler, havuzlar, çeşmeler ve birbirine bağlı 5 köşkün bulunduğu Dresden’in olağanüstü barok mimarisindeki başyapıtı Zwinger (Kale Avlusu), Rönesans döneminden kalma eski kraliyet sarayı Residenzschloss (Royal Palace), romantizmden modernizme kadar uzanan dünyanın en muhteşem galerilerinden biri Albertinum, ünlü Devlet operası binası Semperoper, Dresden şehrini yakından tanımak isteyenlerin ilk ziyaret yeri Brühl Terasa, II. Dünya savaşında Koruma Timi anlamındaki kısaca SS olarak bilinen subaylar tarafından havaya uçurulan 17.yy barok köprüsünün yeniden yapılmış hali Augustus Köprüsü, dev kare şekli ve onu çevreleyen sokaklarıyla, 1970’li yıllardan kalma muhteşem yapı Altmarkt görülecek yerler arasındadır. Dresden gezimizin ardından Elbe Nehri’nin 200 metre yüksekliğinde, devasa kaya oluşumlarının içinde göz kamaştırıcı bir manzara sunan Bastei Köprüsünün  görülmesinden sonra kuzey’in Venedik’i olarak bilinen, 124 köprü ile birbirine bağlı, 12 ada üzerine kurulmuş Wroclaw kentine varıyoruz Geceleme Wroclaw otelimizde.

Berlin Katedrali

Berlin Katedrali

3.Gün | WROCLAW – VARŞOVA

Sabah kahvaltısı sonrasında Wroclaw panoramik şehir turumuza başlıyoruz.124 köprü ile birbirine bağlı, 12 ada üzerine kurulmuş 2016 yılı Avrupa Kültür başkenti olan Wroclaw, şehrin her yanını saran cüce heykellerinden dolayı cüceler şehri olarak ta bilinmektedir. Yapacağımız panoramik şehir turumuz sırasında; Avrupa’nın ikinci büyük eski şehir meydanında yer alan Gotik Belediye binası ile St. John Katedrali, Ortaçağ “Kasaplar Çarsısı”, Wroclaw Üniversitesi Rektörlük Binası ve Profesörler Bahçesi göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuz sonrası başkent Varşova’ya hareket. Varışımız ile yapılacak panoramik şehir turumuzda Kraliyet Kalesi’nden Lazienski Park’a kadar giden Kraliyet Yolu, 1944 yılındaki Varşova ayaklanmasında çok büyük olaylara sahne olan Üçlü Haç anlamındaki Trzech Krzyzy Meydanı, Polonya tarihinin en acı olaylarına şahitlik etmiş ve rengarenk binalarla sıralı, turistler için çok popüler noktalardan biri olan Kale Meydanı, defalarca yok edilen ve tekrar defalarca farklı mimaride yeniden yapılan, kulesinden Varşova’yı kuşbakışı izleyebileceğiniz St. Anne’s Kilisesi, Varşova’daki en önemli dini merkezlerden biri olan Fransa’daki Versay Sarayından esinlenerek inşa edilmiş ve içerisinde devasa ağaçlar bulunan Saxon Garden, Charles de Gaulle Meydanı, Stalin mimarisinin en güzel örneklerinden biri olan Bilim ve Kültür Sarayı, III. Zygmunt’un sütun heykeli, Kraliyet Sarayı, Saint Jan Kilisesi ve Çanlı Meydan görülecek yerlerin arasındadır. Tur sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

4.Gün | VARŞOVA – CZESTOCHOWA – KRAKOW

Sabah kahvaltısı sonrasında odaların boşaltılması ve 1955 yılında Varşova Paktı Anlaşması’nın imzalanması şerefine Stalin’in kente hediyesi olan Bilim ve Kültür Sarayı’nı ziyaret ediyor, kentin en yüksek noktasından Varşova’yı seyrediyoruz. Sonrasında tarihi 18ncü yüzyıla dayanan, 84 hektarlık büyüklüğü ile Avrupa’nın en güzel parklarından biri olan, içerisinde Frederic Chopin Anıtı, Su Ustu Kral Sarayı ve III. Jan Sobieski Anıtı’nı göreceğimiz Lazienki Parkı’nı ziyaret ediyoruz. Gezimizin ardından Polonya‘nın güneyinde yer alan Czestochowa kentine geçiyor ve Jasna Gora bölgesinde yer alan Polonya’nın dini merkezinde Bakire Meryem Tapınağının  içinde yer alan Kara Madonna tablosunu görüyoruz. Sonrasında 700 yıl Lehistan İmparatorluğu’na başkentlik yapmış ve hiç bir savaşta yıkılmamış Avrupa’nın tek şehri Krakow’a akşam saatlerinde giriş yapıyoruz. Otele yerleşme ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

5.Gün | KRAKOW (WIELICZKA TUZ MADENİ)

Sabah kahvaltısı sonrasında panoramik Krakow şehir turu. Turumuz sırasında 700 yıllık görkemli bir geçmişe sahip, tüm Polonya’nın da en önemli tarihi miraslarından biri olan Wawel Sarayı Kompleksi, St. Mary kilisesi, kapalı çarşı Skiennice, sokak sanat eserleri, kafeler ve restoranlar, şehrin renkli ruhunu yansıtan ihtişamlı meydan Rynek Glownly, Osmanlı ataklarına önlem olarak inşa edilmiş olan Aziz Florian Kapısı, gözetleme kulesi Barbakan, Vistülü (Wisla) Nehri, Kopernik’in evi, Maria Magdalena Meydanı ile 12 Havariler Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası dünyadaki en antik madenlerden birisi olan Wieliczka Tuz Madeni turumuza başlıyoruz. 13.yüzyıldan itibaren hiç ara vermeden işletilen, UNESCO Dünya Kültür Miras Listesi’ndeki madene ait tünellerinin uzunluğu 300 km, derinliği 327 metre, 2040 oda ve 200 koridordan oluşmaktadır. Ziyaretçilerin görebildiği madenin sadece % 2’si olan 3,5 km kısımdır. İnsanı hayrete düşüren tuzdan yapılmış dev avizeler, duvara oyulmuş üç boyutlu tablolar ile yeraltı gölleri, tuza oyulmuş kabartmalar, heykelcikler son derece gizemli romantik bir atmosfer oluşturmanın yanında gezdikçe insanın aklını almaktadır. Gezimizin ardından otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

6.Gün | KRAKOW – AUSCHWITZ/BIRKANEU KAMPLARI – OSTRAVA – BRNO – BRATISLAVA – VIYANA

Kahvaltı sonrasında gezimizin en can alıcı, hüzünlü ve insanlık tarihinin en utanç verici bölgesine, II.dünya savaşı döneminde insanlık dışı yöntemlerle tarihin en büyük katliamına sahne olan, toplamda 6 milyon insanın hayatını kaybettiği, Avrupa’nın en büyük Yahudi toplama kampı olan Auschwitz ve Birkenau Kampı turumuza başlıyoruz. 1940 yılında Naziler tarafından Oscwinchim kasabasının güneybatısında kurulmuş, savaş sonrasında soykırımın kanıtlarını sergileyen bir müze haline gelmiş toplama kampında binlerce insanın Ölüm Duvarı’nda hayatını kaybettiği 11 numaralı blok, 70.000’den fazla kişinin öldüğü gaz odaları görüp, daha sonra Oswiechim’den yaklaşık 3 km uzaklıktaki II Birkaneu kampı ile gezimizi tamamlıyoruz. Tur sonrasında yol üzerinde Ostrava’da verilecek molanın ardından, Çek Cumhuriyeti’nin önemli bir şehri olan Brno’ya hareket ediyoruz. Varışımız sonrasında yapacağımız turumuz sırasında St.Peter ve Paul Katedrali, Denis Bahçeleri, Özgürlük Meydanı, 13.yüzyılda yapılmış St. James Kilisesi ve Moravian Meydanı görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası Slovakya’nın başkenti ve en büyük şehri olan Bratislavaya hareket ediyoruz. Büyüleyici meydanlar, pastel sıcaklığında 18.yüzyıldan kalma tarihi binalar, ortaçağdan günümüze kadar gelen kalenin gölgesi altındaki Arnavut kaldırımlı dar sokaklar ve meşhur heykelleri ile Bratislava‘yı gezmeye başlıyoruz. UNESCO Dünya Kültür Miras Listesi’nde bulunan şehir turumuzda araç trafiğine kapalı ve şehrin en güzel bölgesi olan ‘Hlavné Namestie‘, 1805 istilasını hatırlatmak amacıyla yapılan ünlü Cumil heykeli ve 1572 yapımı Maximilian Çeşmesi, Art-Nouveau şaheserlerinden ‘Kutscherfeld Sarayı‘ ve dışındaki hediyelik eşya dükkanları ile tezgahları, kafelerle dolu sokakları, bir köprü üzerinden geçerek yeni şehre ulaşılan ve şehrin kapısı durumundaki Michael Gate, Tuna Nehri’nden 85 metre yükseklikte yer alan görkemli kale bölgesi ve şehrin en güzel sarayı Primate göreceğimiz yerler arasındadır. Bratislava turumuz sonrasında Avusturya’nın başkenti Viyana’ya hareket ediyoruz. Yaklaşık 80 km yolculuk sonrası Viyana varış ve Geceleme otelimizde.

7.Gün | VİYANA

Sabah kahvaltısından sonra yapılacak panoramik şehir turumuzda; Gotik mimariye sahip Viyana’nın en önemli simgesi Aziz Stephan Katedrali, Avusturya-Macaristan İmparatorluğunun birçok yöneticisine ve hanedanına ev sahipliği yapmış şehrin tarihi yapısı Holfburg İmparatorluk Sarayı, sanat dünyasına göre dünya operasının merkezi Opera Binası, 1883’te yapımı tamamlanan ünlü Parlamento Binası ile kütüphanesinde 6,5 milyon kitabın bulunduğu Avrupa’nın en büyüğü Viyana Üniversitesi, birçok mağaza, bar, kafe ve restaurantın bulunduğu Mariahilferstrasse, tam ortasından Tuna Nehri geçen 65.000 metre karelik bir alana kurulmuş yemyeşil Stadpark ile aklınıza gelebilecek her çeşit oyuncağın olduğu Prater Lunaparkı görülecek yerler arasındadır. Geceleme otelimizde.

8.Gün | VİYANA – İSTANBUL

Turumuz daki son Sabah kahvaltısı sonrasında odaları boşaltılması ve havalimanına transfer. Bagaj ve bilet işlemlerinden sonra İstanbul’a hareket. İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

Ücrete Dahil Olanlar

 • Rezervasyon esnasında belirtilen Havayolu ile gidiş-dönüş uçak bileti
 • Havalimanı vergileri
 • Alan-Otel-Alan transferleri, şehirler arası transferler
 • Belirtilen kategori otellerde 7 gece oda+kahvaltı konaklama (continental kahvaltı)
 • Leipzig, Berlin ,Dresden, Wroclaw, Varşova, Czestochowa, Krakow, Brno, Bratislava ve Viyana panoramik şehir turları
 • Auschwits toplama kampı ve Wieliczka tuz madeni turları (giriş ücretleri dahil)
 • Otel konaklama turist vergileri
 • Zorunlu seyahat sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır)
 • Türkçe Tur liderliği hizmeti

 • 15 TL Yurt dışı çıkış fonu (Seyahat tarihi öncesinde ilgili bankalara veya havalimanı Harç pulu bankosuna yatırılmalıdır.
 • 120 Euro vize ücreti ve hizmet bedeli
 • Seyahat Sigorta Poliçesi ücreti (15 Euro, 0-65 yaşına kadar geçerli ücrettir. 65-80 yaş arası olan prim oranlarını danışmanımızdan öğreniniz.Poliçe kapsamı dışında kalan vakalar ile ilgili satış danışmanınızdan bilgi formu talep ediniz.)
 • Kişisel harcamalar
 • Öğle ve akşam yemekleri.
 • Müze, ören yeri veya benzeri tüm giriş ücretleri
 • Ekstra Turlar


 • Genel şartlar ‘Tur programı‘nın ve ‘Tur Kayıt Sözleşmesi‘nin ayrılmaz bir parçasıdır, bağımsız düşünülemez.
 • Tur Programımız minimum 40 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kalkışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur satış temsilciniz ya da acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.
 • Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acenteniz tarafından bildirilecektir.
 • Turlar başka acente turları ile birleştirilebilir. Bu gibi durumlarda MNG Turizm misafirleri MNG Turizm sorumluluğundadır.
 • Bu fiyat listesi ve program yeni bir fiyat listesi çıkana kadar geçerlidir.
 • Tüm paket programlarımızdaki fiyatlarımız minimum 10 kişiye kadar kontenjanlar ile sınırlı olup üzeri kişi sayısı gruplarınız için fiyat artışı olabilir. Lütfen fiyat bilgisi sorunuz.
 • Normal pasaportlarda pasaport veriliş tarihinin 10 seneden daha fazla, diğer pasaport tiplerinde ise 5 seneden daha fazla olması durumunda, seyahate katılacak kişinin geçerli vizesi olsa dahi, yurt dışına çıkamaz ve pasaporta vize alım işlemi yapılamaz. Lütfen pasaport bilgi ve detaylarınızı kontrol ediniz.
 • Pasaport polisi Türkiye gümrüklerinden çıkış yapılırken, Türk Vatandaşlarından veya Yabancı uyruklu vatandaşlardan, veya geçerli vizesi olan pasaportu olsa dahi, tüm pasaport tipleri için, (Umuma Mahsus, Hususi Damgalı, Hizmet Damgalı, Diplomatik) seyahat tarihi itibariyle minimum 6 ay geçerlilik şartı aramaktadır. Bu sebeple 6 aydan az geçerliliği olan pasaportlara acentemiz tarafımızdan onay verilmemektedir.6 aydan az geçerliliği olan pasaport sahiplerinin tura katılamamalarından dolayı MNG Turizm’in yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur.
 • MNG Turizm geziye katılacak tüketicilerle, gemi, otel, taşıyıcı firmalar ve gezi ile ilgili diğer hizmetleri sunan her türlü üçüncü şahıs ile ve tüzel kişilikler nezdinde aracı konumundadır. Bu nedenle kendisine müracaat ile geziye kayıt olan tüketicilerin, Acente ile taşımayı üstlenen müesseseler arasında yapılmış anlaşmalar hilafına; gösterilen araç programlarında, saatlerde, yerlerinde hazır bulunmamasından, kara, hava ve deniz araçlarının her türlü gecikmelerinden, grev, terör, savaş ve savaş ihtimali bunlara veya benzer mücbir sebeplerden, ulaşım aracını kullananın kendi hatasından veya üçüncü kişilerin şahsi kusurlarından veya öngörülmez teknik hususlardan kaynaklanan her türlü aksaklıklardan, maddi, manevi hasarlı kazalardan konaklama eksik veya tesislerinin hatalı hizmetlerinden, Acente’nin işleten sıfatı olmaması nedeni ile mevcut sorumluluğu bulunmadığını, asli fail gibi doğrudan doğruya sorumlu olmadığını taraflar bilmektedirler.
 • Tüm gümrüklü yurtdışı çıkışlarında kalkış günü ilgili limanda tur hareket saatinden 3 saat önce hazır bulunulması gerekmektedir. Özellikle diğer şehirlerden iç hat uçuşu ile liman yada havalimanlarına gelecek olan misafirlerin uçuş saatlerini limanda olunması gereken saate göre ayarlamaları gerekmektedir. Bu sebepten dolayı geç kalınma ve/veya durumunda tura katılamama sorumluluk yolcuya ait olup, MNG Turizm’in yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur. İlgili havayolunun online check in sitesi var ise, check in işlemlerini tur hareketinden 24 saat önce şahsen yapmaları tavsiye edilir.
 • MNG Turizm; havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir. Tüm uçuş saatlerinin tur hareket saatinden 48 saat önce yolcu tarafından teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.
 • Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde Continental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.
 • 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.
 • Otellerde sınırlı sayıda TWIN (2 ayrı yataklı) oda bulunmasından dolayı, TWIN oda talebinizi rezervasyondan önce kontrol ediniz.
 • 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.
 • Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlar olup içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir. Müze, ören yeri girişlerini içermez. Ekstra turlar, tur lideri tarafından belirlenecek kişi sayısı ile gerçekleştirilir ve günleri programın akışına göre tur lideri tarafından değiştirilebilir. Hava durumuna bağlı olarak turlar gerçekleşmeyebilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından MNG Turizm sorumlu tutulamaz.
 • Yol üzerinde yapılacak ekstra turlarda, tura katılmayacak olan misafirlerimiz tur lideri tarafından kente girmeden önce yol üzerinde yer alan toplu ulaşım araçlarından yaralanabilecekleri dinlenme alanlarına yönlendirilecektir.
 • Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ve bu ilaçlar ile ilgili ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.
 • Tur – Alan – Tur Lideri – Otel bilgilendirmeleri tur hareketinden 48 saat önce satış danışmanınız tarafından mail ve sözlü olarak yapılacaktır.
 • Pasaport resmi bir belge niteliğinde olup herhangi bir şekilde zedelenmiş, kirlenmiş, özellikle dikişte veya sayfalarında yırtık olması gibi sebeplerden dolayı pasaport polisi sizi ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
 • Vize başvurusu için tur bitim tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ve konsolosluk tarafından istenilen evraklar gerekmektedir. Gerekli evraklar listesini satış temsilcisinden talep edebilirsiniz. Yeşil pasaport sahipleri için bu turda vize uygulanmamaktadır. Vize alınmış olması o ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez. Pasaport polisi sizi ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.