Tatil TurizmTatil Turizm

Almanya Polonya Ukrayna Turu

Biz Sizi Arayalım

Almanya Polonya Ukrayna Turu

krakow

ALMANYA-POLONYA-UKRAYNA TURU

örnek tur programı

Rezervasyon esnasında seçeceğiniz tura göre programlar değişiklik gösterebilir.

WOW Airport Otel’de gidişte veya dönüşte ücretsiz 1 gece konaklama ve tatil boyunca ücretsiz otopark!!***

TÜM ÇEVRE GEZİLERİ VE EKSTRA TURLAR DAHİL!

Auschwitz&Birkenau toplama kampları ve Wieliczka tuz madeni turları ve giriş ücretleri dahil!

1.Gün | İSTANBUL – LEİPZİG – POTSDAM – BERLİN

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde saat 06.00’da hazır bulunulması. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Leipzig’e hareket. Yerel saat ile varışın ardından Kültürel ve doğal güzellikleri bakımından oldukça zengin Berlin’in yanı başındaki cennet Potsdam’a hareket. Göl kıyısında bisiklet parkurları, görkemli saraylarıyla şık, ünlü, tarihi, zengin ve sessiz Potsdam’ı gezdikten sonra Berlin’deyiz. Berlin şehir turumuzda gösterişli Quadriga’sıyla kum taşı yapıtı Alman klasiklerinin en güzel örneklerinden şehrin en tanınmış simgesi Brandenburg Kapısı, “Goldelse” isimli dev Viktoria’sıyla Zafer Sütunu, oldukça enteresan ve etkileyici parlamento binası Reichstag, Berlin’in ulaşım merkezi olmasının yanı sıra, tepesinde çok güzel şehir manzarası sunan TV kulesinin bulunduğu Alexanderplatz, Berlin’in en tanınmış bulvarı olan Unter den Linden ve içinde eski Almanya şansölyesi ve krallarının mezarlarının bulunduğu büyüleyici Berlin Katedrali, heyecan verici cam ve çelik konstrüksiyonlar, güncel mimarinin muhteşem örneklerin bulunduğu Postdamer Platz, Batı Berlin’in merkezi ve sayısız dükkân ve alışveriş merkezi barındıran popüler bir alışveriş bölgesi Kurfürstendamm, savaşta zarar gören günümüzde sulh ve barış için anıt olarak kabul edilen Kaiser Wilhelm Anıt Kilisesi, Doğu ve Batı’yı ayıran en önemli kontrol noktası ve tüm soğuk savaşın geriliminin en yüksek noktada olduğu yer Checkpoint Charlie ile şehir gezimizi tamamlayarak otelimize yerleşiyoruz. Geceleme Berlin otelimizde.

Bu Tur İçin Sizi Aramamızı İster misiniz?


2.Gün | BERLİN – DRESDEN – WROCLAW

Sabah kahvaltısının Almanya’nın mücevheri ve Elbe’nin Floransa’sı olarak anılan Dresden’e hareket. Varışa istinaden yapacağımız panoramik şehir turunda; yapımı 1728 yılında bitmiş, devasa avlu içerisinde yer alan bahçeler, havuzlar, çeşmeler ve birbirine bağlı 5 köşkün bulunduğu Dresden’in olağanüstü barok başyapıtı olan Zwinger olarak adlandırılan Kale Avlusu, Rönesans döneminden kalma eski kraliyet sarayı Residenzschloss (Royal Palace), romantik periyottan modern periyota kadar uzanan dünyanın en muhteşem galerilerinden biri Albertinum, ünlü tiyatro Semperoper, Dresden şehrini yakından tanımak isteyenlerin ilk ziyaret yeri Brühl Terasa, II. Dünya savaşında Hitler’in kişisel muhafızlığını yapmak üzere kurulan birliği olan SS subayları tarafından havaya uçurulan 17.yy barok köprüsünün tekrar yapılmış hali Augustus Köprüsü, dev kare şekli ve onu çevreleyen sokaklarıyla, 1970’lerden kalmış muhteşem yapı Altmarkt görülecek yerler arasındadır. Dresden gezimiz sonrası kuzeyin Venedik’i olarak adlandırılan, 12 ada üzerine kurulmuş ve 124 köprü ile birbirine bağlı Wroclaw şehrine hareket ediyoruz. 124 köprü ile birbirine bağlı ve 12 ada üzerine kurulmuş 2016 Avrupa Kültür başkenti olan Wroclaw, şehrin her yanını saran cüce heykellerinden dolayı “cüceler şehri” olarak anılmaktadır. Yapacağımız panoramik şehir turumuz esnasında; Avrupa’nın ikinci büyük eski şehir meydanında yer alan Gotik Belediye binası, St.John Katedrali, Orta çağ “Kasaplar Çarsısı”, Wroclaw Üniversitesi Rektörlük Binası ve Profesörler Bahçesi görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrası otelimize yerleşme ve serbest zaman. Geceleme Wroclaw otelimizde.

3.Gün | WROCLAW – VARŞOVA

Sabah kahvaltısının ardından başkent Varşova’ya hareket. Varşova’ya Varışımızın ardından yapılacak panoramik şehir turunda Kraliyet Kalesi’nden Lazienski Park’a kadar ulaşanKraliyet Yolu, 1944 yılındaki Varşova ayaklanmasında çok büyük olayların sahne aldığı Trzech Krzyzy Meydanı, Polonya tarihinin en acı olaylarına şahitlik etmiş ve şimdilerde rengarenk binalarla sıralı, turistler için oldukça popüler noktalardan biri olan Kale Meydanı, defalarca kez yok edilen ve yine defalarca farklı mimaride yeniden yapılan, kulesinden Varşova’yı kuşbakışı izleyebileceğiniz St. Anne’s Kilisesi, Varşova’daki önemli dini merkezlerden biri olan, Fransa’daki Versay Sarayından esinlenerek inşa edilmiş ve içerisinde devasa ağaçlarla kaplı Saxon Garden, Charles de Gaulle Meydanı, Stalin mimarisinin en güzel örneklerinden biri olan Bilim ve Kültür Sarayı (dışardan), III. Zygmunt’un sütun heykeli, Kraliyet Sarayı, Saint Jan Kilisesi ve Çanlı Meydan görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

4.Gün | VARŞOVA

Sabah kahvaltısının ardından tarihi 18. yüzyıla dayanan, 840.000 m2 büyüklüğü ile Avrupa’nın en güzel parklarından biri olan, içerisinde Chopin Anıtı, Su Ustu Kral Sarayı ve III. Jan Sobieski Anıtı’nı göreceğimiz Lazienki Parkı’nı ziyaret ediyoruz. Öğleden sonraki durağımız Stare Miasto yani Old Town (eski şehir). II. Dünya Savaşı sırasında %90’ı tahrip edilen daha sonra 1980’li yıllarda restore edilerek UNESCO tarafından ‘Dünya Mirası’ listesine girmeyi başarmış, kafe, restoran ve fotoğraf çekmek için son derece zengin görüntüler sunan taştan merdivenlerin ve kaldırımların bulunduğu, otantik tarihi süsüyle görülmesi gereken şehrin en canlı yerinde sizleri serbest bırakıyoruz. Geceleme Varşova otelimizde.

5.Gün | VARŞOVA – CZESTOCHOWA- KRAKOW

Sabah kahvaltısının ardından Czestochowa şehrine geçiyor ve Jasna Gora bölgesinde bulunan Polonya’nın dini merkezi olan Bakire Meryem Tapınağı içindeki Kara Madonna tablosunu görüyoruz. Ardından 700 yıl Lehistan İmparatorluğu’na başkentlik yapan ve her savaşta ayakta kalan Avrupa’nın yegane şehri Krakow’a giriş yaparak panoramik Krakow şehir turuna başlıyoruz. Turumuz esnasında 700 yıllık görkemli bir tarihe sahip, tüm Polonya’nın da en önemli tarihi mirası Wawel Sarayı Kompleksi, St. Mary kilisesi, kapalı çarşı Skiennice, sokak sanat eserleri, kafeler, restoranlar, şehrin renkli ruhunu yansıtan ihtişamlı meydan Rynek Glownly, Osmanlı ataklarına önlem olarak inşa edilmiş Aziz Florian Kapısı, gözetleme kulesi Barbakan, Vistülü (Wisla) Nehri, Kopernik’in evi, Maria Magdelena Meydanı ve 12 Havariler Kilisesi görüldükten sonra otelimize yerleşme ve serbest zaman. Geceleme Krakow otelimizde.

6.Gün | KRAKOW – AUSCHWITZ/BIRKANEU KAMPLARI – KRAKOW

Sabah kahvaltısının ardından turumuzun en can alıcı, hüzün ve keder dolu insanlık tarihinin en utanç verici bölgesine, II. Dünya savaşı esnasında insanlık dışı yöntemlerle tarihin en büyük katliamına sahne olan, toplamda 6 milyon insanın hayatını kaybettiği, Avrupa’nın en büyük Yahudi toplama kampı Auschwitz ve Birkenau Kampı turumuza başlıyoruz. Naziler Almanyası tarafından 1940’da Oswiechim kasabasının dış tarafında kurulmuş, savaş sonrasında soykırımın kanıtlarını sergileyen bir müze haline gelmiş toplama kampında çok sayıda insanın Ölüm Duvarı’nda hayatını kaybettiği 11 numaralı blok, 70.000’den fazla insanın öldüğü gaz odaları ve daha sonra Oswiechim’den yaklaşık 3 km uzaklıktaki II.Birkaneu kampı ile gezimizi tamamlıyoruz. Tur sonrası Krakow’a dönüş ve serbest zaman. Geceleme Krakow otelimizde.

7.Gün | KRAKOW (WIELICZKA TUZ MADENİ) – LVİV

Sabah kahvaltısının ardından dünyadaki en antik madenlerden biri olan Wieliczka Tuz Madeni turumuza başlıyoruz. 13.yüzyıldan itibaren hiç ara vermeden işletilen, UNESCO Dünya Kültür Miras Listesi’ndeki madenin tünellerinin uzunluğu 300 km, derinliği 327 metre, 2040 oda ve 200 koridordan oluşmaktadır. Ziyaretçilerin gezebildiği madenin sadece %2’si olan 3,5 km kısımdır. İnsanı hayrete düşüren tuzdan yapılma dev avizeler, duvara oyulmuş üç boyutlu tablolar, yeraltı gölleri, tuza oyulmuş kabartmalar, heykelcikler son derece gizemli romantik bir atmosfer oluşturmakta ve gezdikçe insanın aklını almaktadır. Gezinin ardından Hürrem Sultan’ın Roxselena olarak doğduğu, Ukraynaca aslan anlamındaki gelen UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Lviv’e hareket ediyoruz. Doğu Avrupa’nın yeşilliklerle dolu doğasında yapacağımız otobüs yolculuğumuz sonrası akşamüstü saatlerde otelimize varış. Geceleme Lviv otelimizde.

8.Gün | LVİV – İSTANBUL

Sabah kahvaltısının sonrasında odaların boşaltılması ile otelimizden ayrılarak nostaljik tramvayıyla, eski sokakları ve tarihi dokusuyla kendinizi başka bir dünyaya ait hissedeceğiniz Lviv şehir turumuza başlıyoruz. 16-17.yy’a kadar uzanan tarihi dokuyu iliklerinize kadar hissetmenizi sağlayacak, her köşesinde mitolojik heykellerin bulunduğu, 500 yıllık geçmişi boyunca sürdürdüğü misyonla, kentin politika, kültür ve ticaret merkezi konumundaki ünlü meydan Rynok Square, hemen hemen haftanın her günü mutlaka bale, konser, opera ve ya tiyatroya ev sahipliği yapan Avrupa’nın en iyi opera binalarından Lviv Ulusal Akademik Opera, Bale ve Tiyatro Merkez binası, 10. yüzyıldan kalma UNESCO’nun ‘Dünya Kültür Mirası’ listesinde yer alan Lviv Ermeni Katedrali, yüzlerce çeşit ürünle dolu çikolata fabrikası, kahve konusunda nam yapmış, hem bahçesi olan hem de mahzenleri olan kahve sevenleri gözde mekanı Lviv Coffee Mining Manufacture ziyaretinden sonra serbest zaman. Ardından saat 15.30’da havalimanına doğru hareket ediyoruz. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından İstanbul’a hareket. Yerel saat ile İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

ÜCRETE DAHİL OLANLAR

• Programda belirtilen Havayolu ile belirtilen parkurda ekonomi sınıfı uçak bileti
• Havalimanı vergileri
• Alan/otel/alan transferleri, şehirler arası transferler
• Belirtilen kategori otellerde toplamda 7 gece oda+kahvaltı (Continental kahvaltı) konaklamalar
• Programda belirtilen panoramik şehir turları
• Auschwitz toplama kampı ve Wieliczka tuz madeni turları (giriş ücretleri dahil)
• Otel konaklama turist vergileri
• Zorunlu seyahat sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)
• Türkçe tur liderliği hizmeti

ÜCRETE DAHİL OLMAYANLAR

• 15 TL Yurt dışı çıkış fonu (Seyahat tarihi öncesinde ilgili bankalara veya havalimanı Harç Pulu bankosuna yatırılmalıdır.)
• 120 Euro vize ücreti ve hizmet bedeli
• Seyahat Sigorta Poliçesi ücreti (15 Euro, 0-65 yaşına kadar geçerli ücrettir. 65-80 yaş arası olan prim oranlarını danışmanımızdan öğreniniz. Poliçe kapsamı dışında kalan vakalar ile ilgili satış danışmanınızdan bilgi formunu talep ediniz.)
• Kişisel harcamalar
• Öğle ve akşam yemekleri
• Müze, ören yeri veya benzeri tüm giriş ücretleri
• Ekstra turlar

GENEL ŞARTLAR

Genel şartlar ‘Tur Broşürü’ nün ve ‘Tur Kayıt Sözleşmesi’nin ayrılmaz bir parçasıdır, bağımsız düşünülemez.

• Tur Programımız minimum 25 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kalkışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur satış temsilciniz ya da acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.
• Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acenteniz tarafından bildirilecektir.
• Tatil Turizm; havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir. Tüm uçuş saatlerinin tur hareket saatinden 48 saat önce yolcu tarafından teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.
• Tur – Alan – Tur Lideri – Otel bilgilendirmeleri tur hareketinden 48 saat önce satış danışmanınız tarafından mail ve sözlü olarak yapılacaktır.
• Tüm paket programlarımızdaki fiyatlarımız minimum 9 kişiye kadar kontenjanlar ile sınırlı olup üzeri kişi sayısı gruplarınız için fiyat artışı olabilir.
• Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde Continental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.
• 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.
• Otellerde sınırlı sayıda TWIN (2 ayrı yataklı) oda bulunmasından dolayı, TWIN oda talebinizi rezervasyondan önce kontrol ediniz.
• Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlar olup içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir. Müze, ören yeri girişlerini içermez. Ekstra turlar, tur lideri tarafından belirlenecek kişi sayısı ile gerçekleştirilir ve günleri programın akışına göre tur lideri tarafından değiştirilebilir. Hava durumuna bağlı olarak turlar gerçekleşmeyebilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Tatil Turizm sorumlu tutulamaz.
• Yol üzerinde yapılacak ekstra turlarda, tura katılmayacak olan misafirlerimiz tur lideri tarafından kente girmeden önce yol üzerinde yararlanabilecekleri benzillik gibi dinlenme alanlarına yönlendirilecektir.
• 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.
• Tüm gümrüklü yurtdışı çıkışlarında kalkış günü ilgili limanda tur hareket saatinden 3 saat önce hazır bulunulması gerekmektedir. Özellikle diğer şehirlerden iç hat uçuşu ile liman ya da havalimanlarına gelecek olan misafirlerin uçuş saatlerini limanda olunması gereken saate göre ayarlamaları gerekmektedir. Bu sebepten dolayı geç kalınma ve/veya durumunda tura katılamama sorumluluk yolcuya ait olup, Tatil Turizm’in yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur. İlgili havayolunun online check in sitesi var ise, check in işlemlerini tur hareketinden 24 saat önce şahsen yapmaları tavsiye edilir.
• Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ve bu ilaçlar ile ilgili ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.
• Normal (Umumi) pasaportlarda pasaport veriliş tarihinin 10 seneden daha fazla, diğer pasaport tiplerinde ise 5 seneden daha fazla olması durumunda, seyahate katılacak kişinin geçerli vizesi olsa dahi, yurt dışına çıkamaz ve pasaporta vize alım işlemi yapılamaz. Lütfen pasaport bilgi ve detaylarınızı kontrol ediniz.
• Pasaport polisi Türkiye gümrüklerinden çıkış yapılırken, Türk Vatandaşlarından veya Yabancı uyruklu vatandaşlardan, veya geçerli vizesi olan pasaportu olsa dahi, tüm pasaport tipleri için, (Umuma Mahsus, Hususi Damgalı, Hizmet Damgalı, Diplomatik) seyahat tarihi itibariyle minimum 6 ay geçerlilik şartı aramaktadır. Bu sebeple 6 aydan az geçerliliği olan pasaportlara acentemiz tarafımızdan onay verilmemektedir.6 aydan az geçerliliği olan pasaport sahiplerinin tura katılamamalarından dolayı Tatil Turizm’in yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur.
• Pasaport resmi bir belge niteliğinde olup herhangi bir şekilde zedelenmiş, kirlenmiş, özellikle dikişte veya sayfalarında yırtık olması gibi sebeplerden dolayı pasaport polisi sizi ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
• Vize başvurusu için tur bitim tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ve konsolosluk tarafından istenilen evraklar gerekmektedir. Gerekli evraklar listesini satış temsilcisinden talep edebilirsiniz. Yeşil pasaport sahipleri için bu turda vize uygulanmamaktadır. Vize alınmış olması o ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez. Pasaport polisi sizi ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
• Tatil Turizm geziye katılacak tüketicilerle, gemi, otel, taşıyıcı firmalar ve gezi ile ilgili diğer hizmetleri sunan her türlü üçüncü şahıs ile ve tüzel kişilikler nezdinde aracı konumundadır. Bu nedenle kendisine müracaat ile geziye kayıt olan tüketicilerin, Acente ile taşımayı üstlenen müesseseler arasında yapılmış anlaşmalar hilafına; gösterilen araç programlarında, saatlerde, yerlerinde hazır bulunmamasından, kara, hava ve deniz araçlarının her türlü gecikmelerinden, grev, terör, savaş ve savaş ihtimali bunlara veya benzer mücbir sebeplerden, ulaşım aracını kullananın kendi hatasından veya üçüncü kişilerin şahsi kusurlarından veya öngörülmez teknik hususlardan kaynaklanan her türlü aksaklıklardan, maddi, manevi hasarlı kazalardan konaklama eksik veya tesislerinin hatalı hizmetlerinden, Acente’nin işleten sıfatı olmaması nedeni ile mevcut sorumluluğu bulunmadığını, asli fail gibi doğrudan doğruya sorumlu olmadığını taraflar bilmektedirler.
• Bu fiyat listesi ve program yeni bir fiyat listesi çıkana kadar geçerlidir.