Tatil TurizmTatil Turizm

Büyük Balkanlar Turu – VİZESİZ 5 ÜLKE

Biz Sizi Arayalım

Büyük Balkanlar Turu – VİZESİZ 5 ÜLKE

balkanlar-turu-mostar-koprusu-001-tatil-turizm

BÜYÜK BALKANLAR TURU VİZESİZ 5 ÜLKE

örnek tur programı

Rezervasyon esnasında seçeceğiniz tura göre programlar değişiklik gösterebilir.

WOW Airport Otel’de gidişte veya dönüşte ücretsiz 1 gece konaklama ve tatil boyunca ücretsiz otopark!!


PROGRAMDA BELİRTİLEN TÜM ÇEVRE GEZİLERİ DAHİL!

1.Gün | İSTANBUL – BELGRAD

Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde belirlenen saatlerde buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemleri sonrası Belgrad’a hareket ediyoruz. Yerel saate göre varışımızın ardından özel otobüslümüzle panoramik Belgrad şehir turu. Turumuzda Kale Meydanı, Askeri Müze, İstanbul Kapı, Saat Kulesi, Damat Ali Paşa Türbesi, Zindan Kapı, Leopoldov Kapı, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Stefan Lazerevic Anıtı, Nebojsa Kulesi, Saborna Kilisesi, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı ve Taş Meydan görülecek mekanlar arasında yer alır. Turumuzun bitimi ile birlikte otelimize transfer. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.

2.Gün | BELGRAD – SARAYBOSNA

Kahvaltı sonrası odaları boşaltıyoruz ve sonrasında Saraybosna’ya hareket. Varışımızla beraber panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Turumuza Arnavut kaldırımlı sokakları, camileri ve doğu tarzında dükkanları ile şehrin kalbi Baščaršija (Baş Çarşı), Baş Çarşı’nın girişinde yer alan ve şehrin en önemli sembollerinden biri olan Sebil, I. Dünya Savaşı’nın başlamasına sebep olan Arşidük Franz Ferdinand’ın cinayete kurban gittiği Latin Köprüsü, Bosna nehrinin çıkış yeri, güzel bir park ve piknik alanı olan Vrelo Bosne, Osmanlı mimarisinde göze çarpan Gazi Hüsrev Bey Camii, Saraybosna’daki son Osmanlı Hanı Morića Han (Moriç Hann), Saraybosna’nın ele geçirilmesi sırasında inşa edilen ve şehri serbest bölgeye bağlayan Saraybosna Tüneli, Saraybosna’nın merkezinde ve en önemli caddelerinden bir olan Ferdadiye Caddesi, şehirde yer alan eski tahta tip mimarisiyle göz kamaştıran tarihi Osmanlı evlerinden Svrzo Evi, Avusturya-Macaristan döneminde yapımı gerçekleştirilen mükemmel bir mimariye sahip Vijećnica (Belediye binası), Balkanlar’da ki en büyük Ortodoks Katedrali, 14.270 m2’lik alan üzerinde, 2.000 tür bitki çeşidine sahip şehir merkezindeki milli müzenin Botanik Bahçesi görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası transferler ile otele geçiş ve odalara yerleşme. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

3.Gün | SARAYBOSNA – MOSTAR – TREBİNJE

Kahvaltı sonrası odaları boşaltıyoruz ve otelimizden ayrılarak Mostar’a doğru hareket ediyoruz. Varışımızın ardından yaya olarak gerçekleştireceğimiz şehir turumuzda ilk olarak Neretva Nehri üzerinde Mimar Sinan’ın öğrencisi Mimar Hayreddin tarafından 1566 yılında inşaatı tamamlanan, iç savaş sırasında yıkılan fakat Unesco ve Dünya Bankası’nın katkılarıyla yeniden yapılarak eski Mostar’la birlikte 2005 yılında Dünya Miras Listesi’ne giren Mostar Köprüsü’nü görüyoruz. Mostar Çarşısı, yol kenarındaki köprübaşlarında savaş müzeleri ve Koski Mehmet Paşa Camii Mostar’da göreceğimiz diğer dikkat çeken yerler arasındadır. Tur sonrası orijinal bir şehir özelliği taşıyan Tribinje’ye doğru hareket ve otelimize yerleşiyoruz. Geceleme ve akşam yemeğini otelimizde gerçekleştiriyoruz. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından akşam için ekstra olarak düzenlenecek Dubrovnik turuna katılabilirler (30 Euro) (Bu turumuz için misafirlerin yeşil pasaport sahibi veya geçerli Schengen vizesi ya da Hırvatistan vizesi olması gerekmektedir). Turumuz sırasında Adriyatik’in incisi Dubrovnik şehrini panoramik olarak keşfetmeye başlıyoruz. UNESCO Dünya Kültür Miras Listesi’nde yer alan, tarihle modernizmin eşsiz bir şekilde izlerini taşıyan ve dükkanları, kiliseleri, farklı mimari yapılarını görmeye fazlasıyla değer birçok öğeyi barındıran, keşfe değer bir labirent Eski Şehir, 300 mt. uzunluğundaki kentin en işlek caddesi Stradun ve koruyucuları ile ünlü Pile Kapısı, 1400′ler ve 1500′lerde veba gelecek korkusundan şehre her giren kişinin muhakkak yıkandığı Onofri Çeşmesi, Eski şehri yaklaşık olarak 2 km uzunluğu ve 25 mt.lik yüksekliğiyle çevreleyen dünyaca ünlü Şehir Surları, Barok ve Rönesans öğelerle birleştirilmiş en görkemli örneklerden Rektör Sarayı, 1317‘den bu yana etkinlik gösteren, içindeki müze ve kilisenin yanı sıra eczanesi ile de ilgi çeken Franciscan Manastırı görülecek yerlerden. Tur sonrası otelimize transfer.

4.Gün | TREBİNJE – KOTOR – BUDVA – ULCINJ

Kahvaltı sonrası odaları boşaltıyoruz ve otelimizden ayrılarak Dünya’nın en genç devletlerinden Karadağ’a geçiyoruz. İlk ziyaret yerimiz, tarihi önemi, tabiat cenneti ve turistik cazibe merkezi konumunda bulunan Kotor. Stari Grad’da (Eski Şehir-Kale) yaya olarak gerçekleştireceğimiz bu turda şirin beldeyi tanıyama şansı bulacağız. Daha sonra muhteşem sahilleri, çok renkli gece yaşamı ile Balkanlar’ın en meşhur tatil merkezlerinden Budva’yı göreceğiz. Son durağımız, zamanında balıkçıların yerleşim yeri olan bir adanın istimlakı ve ardından Singapurlu bir multi milyardere satılması ve günümüzde restore edilerek turizme kazandırma aşamasında olan görkemli St Stefan’ı panoramik olarak tepeden görebileceğimiz mola sonrası Ulcinj’e hareket. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

5.Gün | ULCINJ – TIRAN – OHRID

Kahvaltı sonrası odaları boşaltıyoruz ve ardından Arnavutluk sınır kapısına geçiyoruz. Gümrük işlemlerimizi yaptırıp Arnavutluk’un en büyük şehri olan Tiran’a varıyor ve genel(panoramik) şehir turumuza başlıyoruz. Osmanlı, İtalyan ve Rus dönemlerine ait pek çok mimari ve kültürel yapısıyla Arnavutluk’un tarihsel mozaiğini oluşturan ülkenin başkenti Tiran şehir gezimizde Arnavutluk’un ulusal kahramanı gösterişli İskender Bey Heykeli’nin bulunduğu şehir meydanı, meydanın hemen yanında konumlanan Ethem Bey Camii, arkeolojik yapıtların yanı sıra komünist düzene ait izlerin de bulunduğu Opera ve Milli Tarih Müzesi yapıları, İskender Bey Meydanı’nın devamında Tiran’ı ortadan ikiye bölen Lana Nehri, karşısında Arnavutluk Halk Cumhuriyeti lideri Enver Halil Hoca’nın da mezarının bulunduğu Milli Park ve şehrin en önemli adreslerinden Şehitler Bulvarı görülmeye değer yerler arasındadır. Tur sonrasında kısa bir gezinin ardından Kafasan Arnavutluk sınır kapısına varıyor, gümrükle ilgili prosedürlerimizi hallettikten sonra Makedonya’ya, 6000 yıllık bir tarihine sahip, yemyeşil doğası, kültürel zenginliği, şehre ismini veren Avrupa’nın en eski ve 200’den fazla canlı barındırmasıyla ekolojik anlamda zengin bir yer olan Ohrid Gölü’ne geçiyoruz. Otele varış ve ardından odalarımıza yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

6.Gün | OHRID GÖLÜ – RESNE – MANASTIR (BİTOLA) – OHRID

Kahvaltı sonrası Resne Kasabasına – Manastır (Bitola) – Ohrid turunun ilk durağı olan Resne’ye hareket ediyoruz. Türk ve Yunan Savaşındaki başarıları ile tanınan Ahmet Niyazi Bey, bilinen ismiyle Resneli Niyazi’nin Konağı, yıllarca Osmanlı egemenliğinde kalmış, gölün kendine has iklimiyle elma ihracatında önemli bir yer edinmiş, aynı zamanda killi tarlası sayesinde çömlek ve seramik sanatı açısından oldukça gelişmiş Resne’yi gördükten sonra Dragor nehri kıyısında kurulu olan Manastır’a (Bitola) geçiyoruz. İçinde azda olsa Mustafa Kemal Atatürk’e ait eşyaları barındıran ve giriş kapısında Askeri İdadinin tarihi anlatan tablonun üzerinde M. Kemal Atatürk’ün resmini görünce duygulanacağınız Manastır Askeri İdadisi ve projesi Mimar Sinan tarafından gerçekleştirilen Haydar Kadı Cami, Yeni Cami ve İshak Bey Cami, Bitola Saat Kulesi, meşhur ve canlı Shirok Sokağı ve St. Dimitrie Kilisesi Bitola’da (Manastır) göreceğimiz yerler arasında. Gezimizin ardından Dünya Kültür Miras Listesi’nde yer alan Ohrid’e geçiyor ve şehir turumuza başlıyoruz. Unesco koruması sayesinde yenilenmiş tahta evlerin bulunduğu eski şehir Ohrid’te, halen ayakta kalan Osmanlı dönemine ait; Haydar Paşa, Kuloğlu, Hacı Hamza, Ali Paşa, Hacı Durgut ve Zeynel Abidin Paşa camileri, Halvetî Tekkesi, Eyüp Sabri Bey’in yaptırdığı lise binası, park içindeki Kiril alfabesini geliştiren St. Kiril ve Metodius ile St. Kliment ve St. Naum heykellerini ziyaret ediyoruz. Hemen ardından mutlaka görülmesi gereken St. Neum Doğal Parkı, tarihi önem taşıyan varlıklardan birisi olan Çar Samuel Kalesi, kaleden aşağıya doğru inerken St. Sofia Manastırı, Kiril alfabesi mucidi St. Cyrill Heykeli, geçmişte 4000 kişilik oturma alanına sahip bölgenin büyük önem arz eden tiyatrosu olmuş kentteki en eski yapı olan Roma Amfitiyatrosu ve bugün Arkeoloji Müzesi olarak kullanılmakta olan Robey kardeşler Evi göreceğimiz yerler arasındadır. Şehir turunun ardından otelimize transfer. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.

7.Gün | OHRID – KALKANDELEN – ÜSKÜP

Kahvaltı sonrası Makedonların Tetova olarak adlandırdığı, bizimde Kalkandelen olarak bildiğimiz Pena Nehri kenarındaki bu şehre gidiyoruz. Burada ünü dünyaya yayılmış Alaca Camii ve külliyesinde bulunan medrese ve İpek Yolu üzerinde kurulmuş 500 yıllık Harabati Baba Bektaşi Tekkesi’ni ziyaret ettikten sonra Üsküp’e hareket ediyoruz. Üsküp’e ulaştıktan sonra genel şehir turumuza (panoramik) başlıyoruz. Turumuz içinde görülecek yerler arasında, Vardar’ın yanında 18.500 m² ile şehrin kalbinin attığı, en önemli yer Makedonya Meydanı, yine Vardar Nehri üzerinde yer alan Sultan I. Murad döneminde yapılan 13 gözlü, eşsiz bir mimari yapı şehirdeki en önemli Osmanlı eseri Taş köprü, Makedonya Meydanı’nda yer alan Büyük İskender Heykeli ve Çeşmesi, Bizans İmparatoru Jüstinyen tarafından yaptırılmış doyumsuz bir Üsküp manzarası seyredebileceğiniz Üsküp Kalesini ziyaret ediyoruz. Makedonya’nın bağımsızlığının 20. yılı anısına yaptırılmış ve mermer oymalar ile Makedonya tarihini anlatan Makedonya Takı, ipek, baharat, mücevher, parfüm gibi hediyelik eşyaların satıldığı, Evliya Çelebi’nin yazdığına göre Şam’daki bedestenden sonra en büyük Bedesten, Osmanlı hanlarından ayakta kalan en büyük ve en güzel üç han Kurşunlu Han, Sulu Han ve Kapan Han, en önemli Osmanlı camilerinden Mustafa Paşa, Murat Paşa ve İsa Bey Camii, Davut Paşa ve Çifte Hamam, gölleri, tenis kortları, lunaparkı, kafe ve restoranları, hayvanat bahçesi, özellikle yaz aylarında açılan gece kulüpleri ve stadyumu ile oldukça renkli Gradski Şehir Parkı, Üsküp’te doğup 18 yaşına kadar burada yaşayan Rahibe Teresa’nın Evi, çarşılarda belli çalışma saatleri duyurularak adaletli kazanç sağlanmak amacı güden Saat kulesi, ana kubbedeki İsa freski 70 m²’lik alanı kaplayan Aziz Ohrid Kliment Katedrali ve Üsküp ve Makedonya ile ilgili tarihi ve kültürel ipuçlarını bulabileceğiniz bugün Ulusal Müze olarak değerlendirilmiş kentin Eski Tren İstasyonu görülecek diğer noktalar arasındadır. Turumuzun ardından otelimize transfer ve odalara yerleşme. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.

8.Gün | ÜSKÜP – PRİŞTİNE – İSTANBUL

Kahvaltı sonrası odaların boşaltıyor ve ardından Kosava Cumhuriyeti’nin başkenti Priştine’ye hareket ediyoruz. Uzun yıllar Osmanlı egemenliğinde kalan, 2008 yılında bağımsızlığına kavuşmasıyla beraber ve günümüzde Avrupa’nın en genç ülkesi olan Kosova’nın başkenti Priştine’ye varıyoruz. Ardından şehir turumuza başlıyoruz. Şehrin en eski yapılarından olan 18. yüzyıldan kalan resim süslemeleriyle ün salmış Fatih Sultan Mehmet Camii, Priştine’lilerin ilkbahar ve yaz aylarında buluşma adreslerinden Büyük Hamam, Moldova’da 1764 yılında yapımına başlanıp 19. yüzyılda tamamlanan Saat Kulesi’ni ziyaret ediyoruz. Devamında eski kent merkezindeki geleneksel Kosova mimarisinin en görkemli örneklerinden biri Emincik Etnoloji Parkı ve bağımsızlık simgesi New Born anıtını da gördükten sonra yeme-içme, eğlence ve alışverişte önemli mekanlardan Nena Tereze’de (Rahibe Teresa Caddesi) Priştine’ye ziyaretimizi bitirdikten sonra havalimanına transfer ile ulaşım. Bilet, bagaj ve pasaport prosedürlerinin ardından İstanbul’a uçuş. Yerel saat ile varış ve turumuzun sonu.

Büyük Balkanlar Turu Vizesiz 5 Ülke

ÜCRETE DAHİL OLANLAR

• Havayolları ile belirtilen parkurunda ekonomi sınıfı uçak bileti,
• Havalimanı vergileri,
• Alan/otel/alan transferleri ile şehirlerarası transferler
• Programda belirtilen kategori otelde toplamda 7 gece yarım pansiyon (Continental kahvaltı+akşam yemeği) konaklamalar
• Zorunlu sigorta (mesleki sorumluluk)
• Programda belirtilen tüm çevre gezileri
• Türkçe Tur liderliği hizmeti,

ÜCRETE DAHİL OLMAYANLAR

• 15 TL Yurt dışı çıkış fonu (Seyahat tarihi öncesinde ilgili bankalara veya havalimanı Harç Pulu bankosuna yatırılmalıdır.)
• Seyahat Sigorta Poliçesi ücreti (15 Euro, 0-65 yaşına kadar geçerli ücrettir. 65-80 yaş arası olan prim oranlarını danışmanımızdan öğreniniz. Poliçe kapsamı dışında kalan vakalar ile ilgili satış danışmanınızdan bilgi formunu talep ediniz.)
• Dubrovnik turuna katılacak misafirler için giriş ücreti (30 €) , Dubrovnik turuna katılacak misafirlerden yeşil pasaportlu olanlara vize gerekmemektedir, normal pasaportu olanlara geçerli schengen vizesi yeterlidir. Hırvatistan vizesi isteyen misafirlerimiz için vize ücretini sorunuz.
• Kişisel harcamalar
• Programda dahil olduğu belirtilmeyen öğünler
• Müze, ören yeri veya benzeri tüm giriş ücretleri
• Ekstra turlar
• Talep edilirse bağlantı bedeli

GENEL ŞARTLAR

Genel şartlar ‘Tur Broşürü’ nün ve ‘Tur Kayıt Sözleşmesi’nin ayrılmaz bir parçasıdır, bağımsız düşünülemez.

• Tur Programımız minimum 25 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kalkışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur satış temsilciniz ya da acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.
• Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acenteniz tarafından bildirilecektir.
• Tatil Turizm; havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir. Tüm uçuş saatlerinin tur hareket saatinden 48 saat önce yolcu tarafından teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.
• Tur – Alan – Tur Lideri – Otel bilgilendirmeleri tur hareketinden 48 saat önce satış danışmanınız tarafından mail ve sözlü olarak yapılacaktır.
• Tüm paket programlarımızdaki fiyatlarımız minimum 9 kişiye kadar kontenjanlar ile sınırlı olup üzeri kişi sayısı gruplarınız için fiyat artışı olabilir.
• Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde Continental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.
• 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.
• Otellerde sınırlı sayıda TWIN (2 ayrı yataklı) oda bulunmasından dolayı, TWIN oda talebinizi rezervasyondan önce kontrol ediniz.
• Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlar olup içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir. Müze, ören yeri girişlerini içermez. Ekstra turlar, tur lideri tarafından belirlenecek kişi sayısı ile gerçekleştirilir ve günleri programın akışına göre tur lideri tarafından değiştirilebilir. Hava durumuna bağlı olarak turlar gerçekleşmeyebilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Tatil Turizm sorumlu tutulamaz.
• Yol üzerinde yapılacak ekstra turlarda, tura katılmayacak olan misafirlerimiz tur lideri tarafından kente girmeden önce yol üzerinde yararlanabilecekleri benzillik gibi dinlenme alanlarına yönlendirilecektir.
• 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.
• Tüm gümrüklü yurtdışı çıkışlarında kalkış günü ilgili limanda tur hareket saatinden 3 saat önce hazır bulunulması gerekmektedir. Özellikle diğer şehirlerden iç hat uçuşu ile liman ya da havalimanlarına gelecek olan misafirlerin uçuş saatlerini limanda olunması gereken saate göre ayarlamaları gerekmektedir. Bu sebepten dolayı geç kalınma ve/veya durumunda tura katılamama sorumluluk yolcuya ait olup, Tatil Turizm’in yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur. İlgili havayolunun online check in sitesi var ise, check in işlemlerini tur hareketinden 24 saat önce şahsen yapmaları tavsiye edilir.
• Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ve bu ilaçlar ile ilgili ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.
• Normal (Umumi) pasaportlarda pasaport veriliş tarihinin 10 seneden daha fazla, diğer pasaport tiplerinde ise 5 seneden daha fazla olması durumunda, seyahate katılacak kişinin geçerli vizesi olsa dahi, yurt dışına çıkamaz ve pasaporta vize alım işlemi yapılamaz. Lütfen pasaport bilgi ve detaylarınızı kontrol ediniz.
• Pasaport polisi Türkiye gümrüklerinden çıkış yapılırken, Türk Vatandaşlarından veya Yabancı uyruklu vatandaşlardan, veya geçerli vizesi olan pasaportu olsa dahi, tüm pasaport tipleri için, (Umuma Mahsus, Hususi Damgalı, Hizmet Damgalı, Diplomatik) seyahat tarihi itibariyle minimum 6 ay geçerlilik şartı aramaktadır. Bu sebeple 6 aydan az geçerliliği olan pasaportlara acentemiz tarafımızdan onay verilmemektedir.6 aydan az geçerliliği olan pasaport sahiplerinin tura katılamamalarından dolayı Tatil Turizm’in yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur.
• Pasaport resmi bir belge niteliğinde olup herhangi bir şekilde zedelenmiş, kirlenmiş, özellikle dikişte veya sayfalarında yırtık olması gibi sebeplerden dolayı pasaport polisi sizi ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
• Bu tura katılabilmek için tur bitim tarihinden itibaren en az 6 ay geçerliliği olan pasaportunuz olması yeterlidir. Türk vatandaşlarına bu turda vize uygulanmamaktadır. Ancak Dubrovnik turuna katılacak misafirler için Hırvatistan vizesi yada geçerliliği olan (çok girişli) schengen vizesi gerekmektedir. Gerekli evraklar listesini satış temsilcisinden talep edebilirsiniz. Yeşil pasaport sahipleri için bu turda vize uygulanmamaktadır. Pasaport polisi sizi ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
• Tatil Turizm geziye katılacak tüketicilerle, gemi, otel, taşıyıcı firmalar ve gezi ile ilgili diğer hizmetleri sunan her türlü üçüncü şahıs ile ve tüzel kişilikler nezdinde aracı konumundadır. Bu nedenle kendisine müracaat ile geziye kayıt olan tüketicilerin, Acente ile taşımayı üstlenen müesseseler arasında yapılmış anlaşmalar hilafına; gösterilen araç programlarında, saatlerde, yerlerinde hazır bulunmamasından, kara, hava ve deniz araçlarının her türlü gecikmelerinden, grev, terör, savaş ve savaş ihtimali bunlara veya benzer mücbir sebeplerden, ulaşım aracını kullananın kendi hatasından veya üçüncü kişilerin şahsi kusurlarından veya öngörülmez teknik hususlardan kaynaklanan her türlü aksaklıklardan, maddi, manevi hasarlı kazalardan konaklama eksik veya tesislerinin hatalı hizmetlerinden, Acente’nin işleten sıfatı olmaması nedeni ile mevcut sorumluluğu bulunmadığını, asli fail gibi doğrudan doğruya sorumlu olmadığını taraflar bilmektedirler.
• Bu fiyat listesi ve program yeni bir fiyat listesi çıkana kadar geçerlidir.