Tatil TurizmTatil Turizm

Büyük İspanya Turu

Biz Sizi Arayalım

Büyük İspanya Turu

ispanya-turu-01-tatilturizm

Büyük İspanya Örnek Tur Programı

Barcelona (2 gece) – Valencia (1 gece) – Granada (1 gece) – Sevilla (1 gece) – Madrid (2 gece)

1.gün | İstanbul – Barcelona

Havaalanı Dış Hatlar Terminalinde belirlenen saatte hazır bulunulması. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından turumuza dahil olan Hava yolu şirketi ile Barcelona’ya hareket. Barcelona’ya varış ve Havaalanında bekleyen özel otobüsümüz ile panoramik şehir turu. Görülecek yerler arasında Plaza De Catalunya Meydanı, La Rambla Caddesi, Kristof Kolomb Heykeli, La Sagrada Familia Kilisesi, olimpiyat tesislerinin bulunduğu Mont Juic Tepesi, Plaza De Espana bulunmaktadır. Şehir turu sonrası konaklama yapacağımız otelimize dönüş ve serbest zaman.

Barselona deyince akla dünyanın en büyük takımlarından biri olan FC Barcelona takımı, tapas barlar, kutsal aile katedrali yani La Sagrada Familia gelir

Barselona Antoni Gaudi ismi ile özleşmiş, İspanya’nın 17 özerk bölgesinden biri olan Katalanya bölgesinin başkentidir.

Barselona’da ne yemeli

2.gün | Barcelona

Sabah kahvaltısı ve sonrasında dileyen misafirlerimiz serbest zamanda Barcelona’yı kendileri dolaşabilir. Dileyen misafirlerimiz ise ekstra ücret ile  Gerona & Figueras turuna katılabilirler. Gerona & Figueras turumuzda orta çağdan kalma mimari yapılarıyla Gerona şehri, büyük katedrali ile Yahudi mahallesi, ünlü ressam Dali’nin doğduğu Figueras kasabası ve Dali Müzesi görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından konaklayacağımız otele transfer ve serbest zaman.

3.gün | Barcelona – Valencia

Sabah kahvaltısından sonra turumuzdaki diğer bir şehir olan Valencia’ya hareket. Yaklaşık 3,5 saat süren yolculuğun ardından Valencia’ya varış ve şehir turu. Göreceğimiz yerler arasındaki Gotik Katedral, Micalet Çan Kulesi,15. yüzyılda takasla alışveriş yapılan Lonja Market, eski market alanı ve portakallarıyla ünlü meyve bahçeleri bulunmaktadır. Turumuzun ardından konaklayacağımız otele transfer ve serbest zaman.

4.gün | Valencia – Granada

Sabah kahvaltısından sonra turumuzdaki diğer bir şehir olan Granada’ya hareket. Ekstra ücretli Granada şehir turu (El Hamra Sarayı giriş ücreti ekstra ücretli tur fiyatına dahil değildir). Bu turda Arabesk mimarisi görme imkanına sahip olacağız, havuz ve bahçeleri ile ünlü UNESCO Dünya Kültür Mirasları Listesi’ndeki El Hamra Sarayı ziyaret edilecek, tarihi Granada sokaklarında Emevi ve Abbasi dönemlerinden kalma eserlerin arasında Grand Via, La Rambla Meydanı, Belediye Meydanı görülecek ve Endülüs’ün keyfini çıkaracaksınız. Turumuzun ardından konaklayacağımız otele transfer ve serbest zaman.

5.gün | Granada – Sevilla

Sabah kahvaltısından sonra turumuzdaki diğer bir şehir olan Sevilla’ya hareket. Sevilla şehri panoramik turu. Ve turda göreceğimiz yerler arasında, İspanya Meydanı, Altın Kule, Paula Rahibeler Manastırı, havuzları ve bahçeleri ile ünlü Maria Luisa Parkı ile Santa Cruz Meydanı bulunmaktadır. Turumuzun ardından konaklayacağımız otele transfer ve serbest zaman. Ekstra ücretli olarak düzenlenecek olan eğlenmek isteyen misafirlerimiz için Flamenco Gecesi’ne katılma imkanı. Geceleme otelinizde.

6.gün | Sevilla – Madrid

Sabah kahvaltısından sonra turumuzdaki diğer bir şehir olan Madrid’e hareket. Sevilla – Madrid güzergahı üzerindeki Cordoba turuna dileyen misafirler ekstra ücretli olarak katılabilirler. Görülecek yerler arasında yapımına 8.yüzyılda başlanan ve 10.yüzyılda bitirilen Endülüs Emevileri dönemine ait, Batı İslam sanatının en güzel örneklerinden biri olan Dünya’nın üçüncü büyük camisi Cordoba Cami (Mezquita), Musevi Mahallesi ve Plaza Mayor bulunmaktadır. Cordoba turu sonrası özel otobüsümüzle Madrid yolculuğumuza devam ediyoruz. Madrid’e varışımızın ardından konaklayacağımız otele yerleşme ve serbest zaman. Akşam ekstra ücretli olarak düzenlenecek olan Madrid gece turuna dileyen misafirler katılabilir. Turumuzun ardından konaklayacağımız otele transfer ve geceleme.

7.gün | Madrid

Sabah kahvaltısından sonra panoramik Madrid şehir turu için hareket ediyoruz. Göreceğimiz yerler arasında Puerto del Sol, Plaza Mayor, Paseyo de la Castellana, boğa güreşi arenası, Gran Via, Plaza de Espana, Kraliyet Sarayı, Puerto de Alcala bulunmaktadır. Turumuzun ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra ücretli olarak düzenlenecek olan Toledo turuna katılma imkanı. 15 yüzyıl’a kadar Müslüman, Yahudi ve Hıristiyanların bir arada barış içinde yaşadığı, UNESCO tarafından açık hava müzesi ve kültür şehri ilan edilen UNESCO Dünya Kültür Miras Listesi’nde yer alan Toledo’da, dünyanın en zengin katedrallerinden biri olan ve içerisinde ünlü ressam El Greco’nun orijinal tablolarının da bulunduğu Toledo Katedrali, San Juan de Los Reyes Catolicos Manastırı, San Martin Köprüsü, Damasquinos (Şam İşi) altın el işçiliğinin yapıldığı atölyeler ve dükkanlar ile Toledo’nun en eski sinagogu görülecek ve 15. & 16. yüzyıl Arabesk ve Batı mimari değerleri arasında dolaşarak güzel bir gün geçireceksiniz. Turumuzun ardından konaklayacağımız otele transfer ve geceleme.

8.gün | Madrid – İstanbul

Sabah kahvaltısından sonra serbest zaman. Odaların boşaltılması işlemlerinin ardından havalialanına transfer, bilet ve bagaj işlemlerinin ardından İstanbul’a hareket. İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

Genel Bilgiler


  • Belirtilen Havayolları ve parkurda ekonomi sınıfı uçak bileti
  • Havalimanı vergileri
  • Alan – Otel – Alan transferleri ile, şehirler arası transferler
  • Belirtilen Kategorideki otellerde toplamda 7 gece oda+kahvaltı (continental kahvaltı) konaklamalar
  • Programda belirtilen panoramik şehir turları
  • Otel konaklama turist vergileri
  • Zorunlu seyahat sigortası (Mesleki sorumluluk sigortası)
  • Türkçe tur liderliği hizmeti

15 TL Yurt dışı çıkış fonu (Seyahat tarihi öncesinde ilgili bankalara veya havalimanı Harç pulu bankosuna yatırılmalıdır.

120 Euro vize ücreti ve hizmet bedeli

Seyahat Sigorta Poliçesi ücreti (15 Euro, 0-65 yaşına kadar geçerli ücrettir. 65-80 yaş arası olan prim oranlarını danışmanımızdan öğreniniz.Poliçe kapsamı dışında kalan vakalar ile ilgili satış danışmanınızdan bilgi formu talep ediniz.)

Kişisel harcamalar

Öğle ve akşam yemekleri.

Müze, ören yeri veya benzeri tüm giriş ücretleri

Ekstra turlarGenel şartlar ‘Tur programı‘nın ve ‘Tur Kayıt Sözleşmesi‘nin ayrılmaz bir parçasıdır, bağımsız düşünülemez.

Tur Programımız minimum 40 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kalkışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur satış temsilciniz ya da acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acenteniz tarafından bildirilecektir.

Turlar başka acente turları ile birleştirilebilir. Bu gibi durumlarda MNG Turizm misafirleri MNG Turizm sorumluluğundadır.

Bu fiyat listesi ve program yeni bir fiyat listesi çıkana kadar geçerlidir.

Tüm paket programlarımızdaki fiyatlarımız minimum 10 kişiye kadar kontenjanlar ile sınırlı olup üzeri kişi sayısı gruplarınız için fiyat artışı olabilir. Lütfen fiyat bilgisi sorunuz.

Normal pasaportlarda pasaport veriliş tarihinin 10 seneden daha fazla, diğer pasaport tiplerinde ise 5 seneden daha fazla olması durumunda, seyahate katılacak kişinin geçerli vizesi olsa dahi, yurt dışına çıkamaz ve pasaporta vize alım işlemi yapılamaz. Lütfen pasaport bilgi ve detaylarınızı kontrol ediniz.

Pasaport polisi Türkiye gümrüklerinden çıkış yapılırken, Türk Vatandaşlarından veya Yabancı uyruklu vatandaşlardan, veya geçerli vizesi olan pasaportu olsa dahi, tüm pasaport tipleri için, (Umuma Mahsus, Hususi Damgalı, Hizmet Damgalı, Diplomatik) seyahat tarihi itibariyle minimum 6 ay geçerlilik şartı aramaktadır. Bu sebeple 6 aydan az geçerliliği olan pasaportlara acentemiz tarafımızdan onay verilmemektedir.6 aydan az geçerliliği olan pasaport sahiplerinin tura katılamamalarından dolayı MNG Turizm’in yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur.

MNG Turizm geziye katılacak tüketicilerle, gemi, otel, taşıyıcı firmalar ve gezi ile ilgili diğer hizmetleri sunan her türlü üçüncü şahıs ile ve tüzel kişilikler nezdinde aracı konumundadır. Bu nedenle kendisine müracaat ile geziye kayıt olan tüketicilerin, Acente ile taşımayı üstlenen müesseseler arasında yapılmış anlaşmalar hilafına; gösterilen araç programlarında, saatlerde, yerlerinde hazır bulunmamasından, kara, hava ve deniz araçlarının her türlü gecikmelerinden, grev, terör, savaş ve savaş ihtimali bunlara veya benzer mücbir sebeplerden, ulaşım aracını kullananın kendi hatasından veya üçüncü kişilerin şahsi kusurlarından veya öngörülmez teknik hususlardan kaynaklanan her türlü aksaklıklardan, maddi, manevi hasarlı kazalardan konaklama eksik veya tesislerinin hatalı hizmetlerinden, Acente’nin işleten sıfatı olmaması nedeni ile mevcut sorumluluğu bulunmadığını, asli fail gibi doğrudan doğruya sorumlu olmadığını taraflar bilmektedirler.

Tüm gümrüklü yurtdışı çıkışlarında kalkış günü ilgili limanda tur hareket saatinden 3 saat önce hazır bulunulması gerekmektedir. Özellikle diğer şehirlerden iç hat uçuşu ile liman yada havalimanlarına gelecek olan misafirlerin uçuş saatlerini limanda olunması gereken saate göre ayarlamaları gerekmektedir. Bu sebepten dolayı geç kalınma ve/veya durumunda tura katılamama sorumluluk yolcuya ait olup, MNG Turizm’in yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur. İlgili havayolunun online check in sitesi var ise, check in işlemlerini tur hareketinden 24 saat önce şahsen yapmaları tavsiye edilir.

MNG Turizm; havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir. Tüm uçuş saatlerinin tur hareket saatinden 48 saat önce yolcu tarafından teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.

Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde Continental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.

Otellerde sınırlı sayıda TWIN (2 ayrı yataklı) oda bulunmasından dolayı, TWIN oda talebinizi rezervasyondan önce kontrol ediniz.

18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.

Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlar olup içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir. Müze, ören yeri girişlerini içermez. Ekstra turlar, tur lideri tarafından belirlenecek kişi sayısı ile gerçekleştirilir ve günleri programın akışına göre tur lideri tarafından değiştirilebilir. Hava durumuna bağlı olarak turlar gerçekleşmeyebilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından MNG Turizm sorumlu tutulamaz.

Yol üzerinde yapılacak ekstra turlarda, tura katılmayacak olan misafirlerimiz tur lideri tarafından kente girmeden önce yol üzerinde yer alan toplu ulaşım araçlarından yaralanabilecekleri dinlenme alanlarına yönlendirilecektir.

Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ve bu ilaçlar ile ilgili ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

Tur – Alan – Tur Lideri – Otel bilgilendirmeleri tur hareketinden 48 saat önce satış danışmanınız tarafından mail ve sözlü olarak yapılacaktır.

Pasaport resmi bir belge niteliğinde olup herhangi bir şekilde zedelenmiş, kirlenmiş, özellikle dikişte veya sayfalarında yırtık olması gibi sebeplerden dolayı pasaport polisi sizi ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.

Vize başvurusu için tur bitim tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ve konsolosluk tarafından istenilen evraklar gerekmektedir. Gerekli evraklar listesini satış temsilcisinden talep edebilirsiniz. Yeşil pasaport sahipleri için bu turda vize uygulanmamaktadır. Vize alınmış olması o ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez. Pasaport polisi sizi ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.