Tatil TurizmTatil Turizm

Dalmaçya Kıyıları Hırvatistan – Slovenya – Avusturya – Almanya Turu

Biz Sizi Arayalım

Dalmaçya Kıyıları Hırvatistan – Slovenya – Avusturya – Almanya Turu

bled-golu

DALMAÇYA KIYILARI HIRVATİSTAN – SLOVENYA – AVUSTURYA – ALMANYA TURU

örnek tur programı

Rezervasyon esnasında seçeceğiniz tura göre programlar değişiklik gösterebilir.

WOW Airport Otel’de gidişte veya dönüşte ücretsiz 1 gece konaklama ve tatil boyunca ücretsiz otopark!!


PROGRAMDA BELİRTİLEN TÜM ÇEVRE GEZİLERİ DAHİL!

1.Gün | İSTANBUL – MÜNİH – SALZBURG

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde saat 04.30’da hazır bulunulması. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Münih’e hareket. Yerel saat ile varışın ardından, özel otobüsümüze binerek Münih şehir turumuza başlıyoruz. Avrupa’nın en önemli sanat, teknoloji, finans, kültür, inovasyon, eğitim ve turizm merkezlerinden Bavyera eyaletinin başşehri Münih şehir turumuzda ilk durak etrafı müzeler, kiliseler, dükkanlar, kafelerle çevrili, şehrin kalbinin attığı yer Marienplatz, albenili kubbeleri, etkileyici çan kulesiyle ilgi çekici güzelliğe sahip Eski Belediye Binası (Altes Rathaus), Münih denilince ilk akla gelen yapılardan, şehrin adeta sembolü Yeni Belediye Binası (Neues Rathaus), 14.yüzyıl gotik tarzda inşa edilmiş İsator Kapısı, yine Münih’in simgesi olarak kabul edilen Kral Ludwing’in altın mezarı ve birçok hazinenin sergilendiği Fraunenkirche (Meryemana Kilisesi) görüldükten sonra yaklaşık 2,5 saatlik uzaklıktaki Mozart’ın notalarının yükseldiği Salzburg’a doğru hareket ediyoruz. Salzburg gelişimizin ardından şehir turumuzda; 900 yıllık tarihe sahip Avrupa’nın en büyük ve en iyi korunmuş kalesi Festung Hohensalzburg (dışardan), eşsiz görüntüsü ile herkesin ilgisini çeken Salzburg Katedrali, çiçeklerle ve birbirinden etkileyici heykellerle donatılmış büyüleyici manzaraya sahip Mirabell Sarayı, Orta çağ, Barok ve Rönesans dönemine ait binaların bulunduğu eski şehir ve Residens Meydanı görülecek yerler arasındadır. Salzburg’un tam ortasında yer alan nehir kenarında yürüyüşümüzü tamamladıktan sonra otelimize yerleşme ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

Bu Tur İçin Sizi Aramamızı İster misiniz?


2.Gün | SALZBURG – HALLSTAD – BLED GÖLÜ – LJUBLJANA

Sabah kahvaltı sonrası dünyada görülmesi gereken 100 yerden biri olarak geçen Hallstatt’a hareket ediyoruz. UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirası listesine eklenen Hallstatt, doğal güzelliği kadar “Kemik Evi” anlamına gelen Beinhaus’un yanı sıra göz kamaştıran tuz mağaraları ile de ünlü. Göl kenarında yapacağımız yürüyüş sonrası, banklarda oturup kuğuları ve manzarayı izledikten sonra büyüleyici Hallstatt gölünden ayrılarak, Sloevenya’ya geçiş yaparak bir başka doğa harikası Avrupa’nın en güzel 10 kasabası listesine giren Bled gölüne hareket ediyoruz. Doğanın insanlığa armağanı, güzelliği dillere destan Bled gölünde yapacağımız yürüyüşte büyülü güzelliği ve huzuru iliklerinize kadar hissedeceksiniz. Yarım günlük Bled gölü turumuz sonrası Ljubljana’ya hareket ediyoruz. Ljubljana şehir turunda; içinden nehir geçen şehirler gibi Ljubljana da bir köprüler şehri. Eski dönemde ayakkabıcıların ürünlerini sergiledikleri şehrin merkezindeki en eski Kunduracılar Köprüsü, şehrin kalbinin attığı Üçlü Köprü, rengarenk aşk kilitleriyle süslü Kasap Köprüsü ile şehrin ve Slovenya bayrağının sembolü olan Ejderhalar Köprüsü, hayli renkli ve akşamları canlı mı canlı Ljubljana’nın kalbinin attığı Preseren ve Kongresni Meydanı, duvarları grafitlilerle dolu, sokaklarında eski ayakkabıların sarkıtıldığı, vakit geçirmesi inanılmaz keyifli Trubarjeva Caddesi görülecektir. Tur sonrası otelimize yerleşme, serbest zaman. Geceleme otelimizde.

3.Gün | LJUBLJANA – POSTAJNA MAĞARASI – OPİTJA – RİJEKEA

Sabah kahvaltı sonrası Unesco tarafından koruma altına alınmış, şehre sadece 55 km mesafede bulunan, dünyanın en uzun yeraltı mağarası Postajna Mağarası’na gidiyoruz. Belli bir kısmına trenle gidilen mağarada rehber eşliğinde sarkık ve dikiklerin arasında yapacağınız yürüyüşle bu doğa harikasının etkileyiciliğine hayran kalacaksınız. Postajna mağarası turumuzu yaparak Hırvatistan’a giriş yapıyoruz. Şarapları, kırmızı kiremitli evleri, ve dağlık köyler arasında uzanan üzüm bağları nedeniyle Hırvatistan’ın Toscana’sı olarak adlandırılan İstria bölgesinden giriş yapıyoruz. Avrupalı zengin turistlerin gözdesi nostaljik havasıyla, özellikle palmiyelerin muhteşem görüntüsü karşısında etkileneceğiniz çok farklı ve güzel Opotija’yı panoramik olarak gezdikten sonra, Hırvatistan’ın Adriyatik kıyısındaki en büyük limanı ve ülkenin 3.büyük şehri Rijekea’dayız. 17.yüzyılda yapılmış St.Vitus Kilisesi, limanda üç kapalı pazar yeri, hemen yanındaki güzel parkın içinde kocaman sütunları ile yer alan klasik tiyatro binası, Stara Vrata (Eski Kapı), Svetişte Majke Bozje Trsatske (Tarsatlı Madonna Mabedi) ve 1632’de kurulan Rijeka Üniversitesi, Avrupa’da yapılmış ilk güdümlü torpido fabrikası ilk olarak yapılan torpido Tvornica fabrika binası görüldükten sonra Rijekea’da serbest zaman ve otele yerleşme. Konaklama Rijekea otelimizde.

4.Gün | RİJEKEA – PLİTVİCE GÖLLER MİLLİ PARKI – ZADAR

Sabah kahvaltı sonrası yaklaşık 2,5 saatlik yolculuk sonrası Hırvatistan’da çoğu insanın bilmediği eşsiz bir doğa harikası gizli. Plitvice Milli Parkı doğaseverler için UNESCO Kültür Mirasları listesinde muhteşem bir milli park. Turkuaz renkli, irili ufaklı 16 adet gölden ve aralarda nefes kesici güzellikleriyle kendilerini gösteren şelalelerin arasında ağaçtan yapılmış doğal yürüyüş patikalarında yemyeşil, ormanlık alanda gezerken birbirimize “cennet herhalde böyle bir yerdir” diyecek kadar doyumsuz güzelliklere şahit olacaksınız. Yaklaşık yarım günümüzü Plitvice milli parkından unutamayacağınız güzellikler bırakarak geçireceğimiz Alfred Hitchcock’un, “Dünyadaki en güzel gün batımı Zadar sahilinden seyredilebilir.” dediği Zadar’a hareket ediyoruz. Bora rüzgarları nedeniyle gökyüzünden eksik olmayan bulutların, güneşin kırılmasına yardımcı olduğu muhteşem günbatımı saatlerinde turistler Zadar’ın Adriyatik sahilini doldururken bizler de sizi bu güzelliklerle baş başa bırakıyoruz. 2005’te Hırvat olan mimar Nikola Baši tarafından yapılan 70 metre uzunluğundaki mermer basamakların altına yerleştirilen farklı çap ve uzunluktaki 35 tane tüp sayesinde deniz dalgaları ve rüzgarın sesini doğal bir orkestraya çevirirken, gün batımı sonrası solar panellerin gündüz depoladığı güneş enerjisini akşam ışık oyununa çeviren büyük bir şöleni de hayranlıkla izleyebileceksiniz. Gün batımı sonrası otelimize yerleşme. Geceleme otelimizde.

5.Gün | ZADAR – SİBERNİK – TROGİR – SPLİT

Sabah kahvaltı sonrası Zadar şehir turuna eski şehir ile başlıyoruz. St. Mary Kilisesi, hemen yakınlarında bulunan Roma Forumu, St. Anastasya Katedrali, St. Donatus Kilisesi de görülebilecek diğer mimari yapılar arasındadır. Zadar şehir turumuzu tamamlayarak yolumuza devam ediyoruz. İlk durağımız deniz kenarına kurulmuş, dantel gibi görünen bir orta çağ kasabası Sibernik. Dalmaçya’nın en önemli katedrallerinden bir tanesi ve UNESCO Dünya Mirası kapsamındaki St. James Katedrali, ayrıca 15. ve 16. yüzyıllardan kalma güneşli, nefis bir meydan, sanat galerileri, kafeler, dar sokaklar kalbinizi çok geçmeden fethediyor. Ardından denizin turkuvaz yansımaları; ağaçlar ve denize bir dantel gibi uzanan küçük güzel kasabalardan geçerek UNESCO Dünya Kültür Mirası üyesi; karaya minicik bir köprü ile bağlanan küçük bir Venedik’e benzeyen Trogir’i gezdikten sonra son durağımız Hırvatistan’ın ünlü liman kenti Split’e geliyoruz. Split turumuzda; Doğu Roma imparatorluğundan kalan en iyi korunmuş eserlerden, canlı Akdeniz hayatının yaşandığı şehrin sınırlarını çizen surların içinde şehrin kalbi Diclotean Palace, günbatımını izlemek isteyenlere harika bir manzara sunan, sahil kafeleri ve restoranları ile Split’in en renkli bölgesi Riva, Akdeniz’in çamları ile kaplı orman, yürüyüş yapmak, bisiklete binmek ve temiz hava almak isteyenlerin bir numaralı adresi Marjan Tepesi, serbest zamanınızda harika şehir manzarasını seyredebileceğiniz St. Dominus’s Çan Kulesi’ni gezerek Split şehir turumuzu tamamlıyoruz. Tur sonrası otelimize yerleşme, serbest zaman. Geceleme otelimizde.

6.Gün | SPLİT – HVAR – SPLİT

Sabah kahvaltı sonrası dar sokakları, balkonlarından çiçekler sarkan tarihi evleri, palmiyeleri ve yemyeşil çamlıkları, muhteşem plajları, şelaleleri, doğal güzellikleriyle her yıl milyonlarca turistin uğrak noktası olan Hvar adası’na gidiyoruz. Her daim çok kalabalık, cıvıl cıvıl, Hvar’ın tarihi meydanı (Hvarska Pjaca), biraz yorulmayı göze alacaklar için Hvar’ın güzelliğini tepeden seyredebileceğiniz en güzel nokta Tvrđava Španjola. Antik kısmı UNESCO tarafından korunmakta ve Dünya Mirası Sit Alanı sayılan eski şehir Stari Grad. Tur bitimi Hvar adasında serbest zaman, akşam üstü Split’e dönüş. Geceleme otelimizde.

7.Gün | SPLİT – DUBROVNİK

Sabah kahvaltısından sonra Dubrovnik’e hareket. Adriyatik’in incisi Dubrovnik şehrini panoramik olarak keşfetmeye başlıyoruz. UNESCO Dünya Kültür Miras Listesi’nde yer alan, tarihle modernizmin eşsiz bir şekilde harmanlandığı, dükkanlar, kiliseler ve farklı mimari yapılar gibi görmeye fazlasıyla değer birçok unsurun bulunduğu, keşfedilmesi inanılmaz bir labirent Eski Şehir, 300 metre uzunluğundaki kentin en işlek caddesi Stradun ve muhafızlarıyla ünlü Pile Kapısı, 1400′ler ve 1500′lerde veba gelecek korkusundan şehre her giren kişinin yıkanmasının şart olduğu Onofri Çeşmesi, Eski şehri yaklaşık 2 km’lik uzunluğu ve 25 metrelik yüksekliğiyle çevreleyen dünyaca ünlü Şehir Surları, Gotik ve Rönesans mimarisinin barok ilavelerle taçlandırıldığı en muhteşem örneklerden Rektör Sarayı, 1317‘den beri faaliyet gösteren, içerisinde kilise ve müzenin dışında eczanesi ile de ilgi çeken Franciscan Manastırı görülecek yerler arasındadır. Turumuzun bitimi ile birlikte otelimize transfer. Geceleme Dubrovnik otelimizde.

8.Gün | DUBROVNİK – KOTOR – BUDVA- PODGORİCA – İSTANBUL

Sabah kahvaltı sonrası odaları boşaltıyor ve otelimizden ayrılarak Dünya’nın en genç devletlerinden Karadağ’a geçiyoruz. İlk durağımız, önemli tarih ve doğa cenneti ve turistik cazibe merkezi durumunda bulunan Kotor’a geliyoruz. Stari Grad’da (Eski Şehir-Kale) yürüyerek yapacağınız turunda bu şirin beldeyi tanıyacaksınız. Ardından muhteşem sahilleri, çok renkli gece hayatı ile Balkanlar’ın en ünlü tatil merkezlerinden Budva’yı göreceğiz. Budva gezimizin ardından turumuzu bitirerek havalimanına hareket ediyoruz. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından İstanbul’a uçuş. Yerel saat ile varış ve turumuzun sonu.

Dalmaçya Kıyıları Montenegro – Slovenya – Hırvatistan – Avusturya – Almanya

ÜCRETE DAHİL OLANLAR

• THY ile belirtilen parkurda ekonomi sınıfı uçak bileti
• Havalimanı vergileri
• Alan/otel/alan transferleri, şehirler arası transferler
• Belirtilen kategori otellerde toplamda 7 gece oda+kahvaltı (Continental kahvaltı) konaklamalar
• Programda belirtilen tüm çevre gezileri ve ekstra turlar dahil
• Otel konaklama turist vergileri
• Zorunlu seyahat sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)
• Türkçe tur liderliği hizmeti

ÜCRETE DAHİL OLMAYANLAR

• 15 TL Yurt dışı çıkış fonu (Seyahat tarihi öncesinde ilgili bankalara veya havalimanı Harç Pulu bankosuna yatırılmalıdır.)
• 120 Euro vize ücreti ve hizmet bedeli
• Seyahat Sigorta Poliçesi ücreti (15 Euro, 0-65 yaşına kadar geçerli ücrettir. 65-80 yaş arası olan prim oranlarını danışmanımızdan öğreniniz. Poliçe kapsamı dışında kalan vakalar ile ilgili satış danışmanınızdan bilgi formunu talep ediniz.)
• Kişisel harcamalar
• Öğle ve akşam yemekleri
• Müze, ören yeri veya benzeri tüm giriş ücretleri
• Ekstra turlar

GENEL ŞARTLAR

Genel şartlar ‘Tur Broşürü’ nün ve ‘Tur Kayıt Sözleşmesi’nin ayrılmaz bir parçasıdır, bağımsız düşünülemez.

• Tur Programımız minimum 25 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kalkışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur satış temsilciniz ya da acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.
• Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acenteniz tarafından bildirilecektir.
• Tatil Turizm; havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir. Tüm uçuş saatlerinin tur hareket saatinden 48 saat önce yolcu tarafından teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.
• Tur – Alan – Tur Lideri – Otel bilgilendirmeleri tur hareketinden 48 saat önce satış danışmanınız tarafından mail ve sözlü olarak yapılacaktır.
• Tüm paket programlarımızdaki fiyatlarımız minimum 9 kişiye kadar kontenjanlar ile sınırlı olup üzeri kişi sayısı gruplarınız için fiyat artışı olabilir.
• Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde Continental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.
• 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.
• Otellerde sınırlı sayıda TWIN (2 ayrı yataklı) oda bulunmasından dolayı, TWIN oda talebinizi rezervasyondan önce kontrol ediniz.
• Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlar olup içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir. Müze, ören yeri girişlerini içermez. Ekstra turlar, tur lideri tarafından belirlenecek kişi sayısı ile gerçekleştirilir ve günleri programın akışına göre tur lideri tarafından değiştirilebilir. Hava durumuna bağlı olarak turlar gerçekleşmeyebilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Tatil Turizm sorumlu tutulamaz.
• Yol üzerinde yapılacak ekstra turlarda, tura katılmayacak olan misafirlerimiz tur lideri tarafından kente girmeden önce yol üzerinde yararlanabilecekleri benzillik gibi dinlenme alanlarına yönlendirilecektir.
• 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.
• Tüm gümrüklü yurtdışı çıkışlarında kalkış günü ilgili limanda tur hareket saatinden 3 saat önce hazır bulunulması gerekmektedir. Özellikle diğer şehirlerden iç hat uçuşu ile liman ya da havalimanlarına gelecek olan misafirlerin uçuş saatlerini limanda olunması gereken saate göre ayarlamaları gerekmektedir. Bu sebepten dolayı geç kalınma ve/veya durumunda tura katılamama sorumluluk yolcuya ait olup, Tatil Turizm’in yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur. İlgili havayolunun online check in sitesi var ise, check in işlemlerini tur hareketinden 24 saat önce şahsen yapmaları tavsiye edilir.
• Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ve bu ilaçlar ile ilgili ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.
• Normal (Umumi) pasaportlarda pasaport veriliş tarihinin 10 seneden daha fazla, diğer pasaport tiplerinde ise 5 seneden daha fazla olması durumunda, seyahate katılacak kişinin geçerli vizesi olsa dahi, yurt dışına çıkamaz ve pasaporta vize alım işlemi yapılamaz. Lütfen pasaport bilgi ve detaylarınızı kontrol ediniz.
• Pasaport polisi Türkiye gümrüklerinden çıkış yapılırken, Türk Vatandaşlarından veya Yabancı uyruklu vatandaşlardan, veya geçerli vizesi olan pasaportu olsa dahi, tüm pasaport tipleri için, (Umuma Mahsus, Hususi Damgalı, Hizmet Damgalı, Diplomatik) seyahat tarihi itibariyle minimum 6 ay geçerlilik şartı aramaktadır. Bu sebeple 6 aydan az geçerliliği olan pasaportlara acentemiz tarafımızdan onay verilmemektedir.6 aydan az geçerliliği olan pasaport sahiplerinin tura katılamamalarından dolayı Tatil Turizm’in yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur.
• Pasaport resmi bir belge niteliğinde olup herhangi bir şekilde zedelenmiş, kirlenmiş, özellikle dikişte veya sayfalarında yırtık olması gibi sebeplerden dolayı pasaport polisi sizi ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
• Vize başvurusu için tur bitim tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ve konsolosluk tarafından istenilen evraklar gerekmektedir. Gerekli evraklar listesini satış temsilcisinden talep edebilirsiniz. Yeşil pasaport sahipleri için bu turda vize uygulanmamaktadır. Vize alınmış olması o ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez. Pasaport polisi sizi ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
• Tatil Turizm geziye katılacak tüketicilerle, gemi, otel, taşıyıcı firmalar ve gezi ile ilgili diğer hizmetleri sunan her türlü üçüncü şahıs ile ve tüzel kişilikler nezdinde aracı konumundadır. Bu nedenle kendisine müracaat ile geziye kayıt olan tüketicilerin, Acente ile taşımayı üstlenen müesseseler arasında yapılmış anlaşmalar hilafına; gösterilen araç programlarında, saatlerde, yerlerinde hazır bulunmamasından, kara, hava ve deniz araçlarının her türlü gecikmelerinden, grev, terör, savaş ve savaş ihtimali bunlara veya benzer mücbir sebeplerden, ulaşım aracını kullananın kendi hatasından veya üçüncü kişilerin şahsi kusurlarından veya öngörülmez teknik hususlardan kaynaklanan her türlü aksaklıklardan, maddi, manevi hasarlı kazalardan konaklama eksik veya tesislerinin hatalı hizmetlerinden, Acente’nin işleten sıfatı olmaması nedeni ile mevcut sorumluluğu bulunmadığını, asli fail gibi doğrudan doğruya sorumlu olmadığını taraflar bilmektedirler.
• Bu fiyat listesi ve program yeni bir fiyat listesi çıkana kadar geçerlidir.