Tatil TurizmTatil Turizm

Fransa – İtalya Turu

Biz Sizi Arayalım

Fransa – İtalya Turu

Ponte-Vecchio-Köprüsü

Fransa – İtalya Turu

örnek tur programı

Rezervasyon esnasında seçeceğiniz tura göre programlar değişiklik gösterebilir.

WOW Airport Otel’de gidişte veya dönüşte ücretsiz 1 gece konaklama ve Tatil boyunca ücretsiz otopark!!

TÜM ÇEVRE GEZİLERİ VE EKSTRA TURLAR DAHİL!

Aix-en-Provence & Cote d’Azure & Porto Fino & Cinque Terre & Toscana Turları dahil! !

1.Gün | İSTANBUL – BOLOGNA – FLORANSA

Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde belirtilen saatte buluşma. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Bologna’ya hareket. Yerel saat ile Bologna’ya varış. Meydan da bizi bekleyen özel otobüsümüz ile ‘Kızıl Şehir’ olarak adlandırılan Bologna şehir turumuza başlıyoruz. Köklü tarihsel geçmişi ve kültürel miraslarıyla İtalya’nın göz alıcı şehirler arasında öne çıkan ve Orta çağın tüm tarihsel izlerini barındıran Bologna şehrinde gezilecek yerler arasında; Dünya’nın en büyük kiliselerinden 132 m uzunluğunda ve 47 m yüksekliğinde heybetli görüntüsü sayesinde misafirleri etkileyen San Petronio Bazilikası’nın ve Bologna şehrinin göz alıcı yapıtlarının başında gelen Neptün Çeşmesi, 15.yy mimarisine ait dokuları simgeleyen Halk Sarayı ve Podesta Sarayı’nın yer aldığı şehrin en gözde bölümlerinden Maggiore Meydanı (Piazza Maggiore), yapıları sayesinde Pisa Kulesini andıran Asinelli ve Garisenda kuleleri, İtalya’nın en önemli kiliseleri içerisinde ki, İtalyan Gotik mimari anlayışını yansıtan San Domenico Bazilikası (Basilica of San Domenico), hareketli süslemeleri ve devasa yapısı ile göz dolduran San Pietro Katedrali, tarihsel ve dinsel kalıntıları ile turistlerin dikkatini çeken Sanctuary di Madonna di San Luca, Santa Stefano Kilisesi bulunmaktadır. Turumuz sonrası Floransa’ya hareket ediyoruz. Floransa şehir turumuzda; kentin merkezinde bulunan, mermer heykellerle çevrili ve adeta bir açık hava müzesi olan Piazza della Signoria (Signoria Meydanı), meydanın ortasındaki Neptün havuzu, Michelangelo’nun ünlü David Heykeli, şehri ikiye ayıran Arno Nehri’nin üzerindeki 14.yüzyıldan kalma her iki yanındaki kuyumcu dükkanlarıyla ilgi çekici Ponte Vecchio Köprüsü, Dünya çapında Rönesans’ın en nadir örneklerinin bulunduğu Uffizi Sanat Galerisi ve bahçesi, mimarlık harikası olarak kabul edilen Duomo Meydanı’ndaki gösterişli muhteşem işçiliğiyle Santa Maria del Fiore Katedrali, çan kulesi ve vaftizhane görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otele yerleşme. Geceleme Floransa otelimizde.

Bu Tur İçin Sizi Aramamızı İster misiniz?


2.Gün | FLORANSA – SIENA – SAN GIMIGNANO – PISA

Sabah kahvaltısının ardından Siena’ya hareket. Gösterişli tarihi mirasıyla bir açık hava müzesini andıran, dar sokaklarında kendinizi orta çağda hissedeceğiniz büyüleyici Siena’yı geziyoruz. İtalya’nın en güzel meydanlarından biri olan Piazza del Campo, çevresindeki sarayların en ünlüsü Palazzo Pubblico (Belediye Sarayı), labirenti andıran daracık sokakları, düzenli mimarisiyle Siena turumuz sonrası, 12. ve 13. yyda soylu ailelerin yaptırdığı yüksek kuleleri sebebiyle Ortaçağ’ın Manhattan’ı olarak anılan, UNESCO Dünya Mirasları listesine girmiş yaklaşık 350 metrelik bir tepenin üzerinde yer alan San Gimiginano’yu geziyoruz. Ardından “İtalya’ya gidince mutlaka gör!” denilen yerlerin başında gelen, ülkenin simgesi, 8 katlı 55 metre boyundaki eğik Pisa Kulesi’ni görüyoruz. Şehrin kalbinin attığı yer katedral, vaftizhane ve eğik kuleyi barındıran Mucizeler Meydanı’nı (Piazza dei Miracolide), şehri ikiye ayıran Arno Nehri’nin üzerindeki Ponte Di Mezzo ve Garibaldi Heykelini’nin bulunduğu Garibaldi Meydanı’nı görüyoruz. Tur sonrası otele yerleşme ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

3.Gün | PISA – LUCCA – RIOMAGGIORE – MANOROLA – GENOVA

Sabah kahvaltısından sonra Lucca’ya hareket. Yol üzerindeki ilk durak yerimiz neredeyse tamamını çevreleyen Roma döneminden kalma surları, onların etrafındaki kocaman sıra sıra ağaçları, daracık parke taşlı sokaklarıyla klasik İtalyan kasabalarından Lucca’dayız. Lucca’nın sembolü şehir merkezi Piazza del Anfiteatro, Piazza Napoleone, Piazza San Michele, şehrin en önemli ve güzel meydanları gezildikten sonra, Unesco Dünya Mirası olarak koruma altına alınan yan yana dizilmiş birbirinden güzel rengarenk beş küçük kıyı kasabasından oluşan Cinque Terre turu (Monterosso, Vernezza, Corniglia, Manarola, Riomaggiore). Eşsiz ve büyüleyici manzaraları ile tren, tekne ve bazı bölümlerini yürüyerek keşfedeceğiz. Tur sonrası Genova’ya hareket ve otele yerleşme. Geceleme otelimizde.

4.Gün | GENOVA – SANTA MARGARITA – PORTOFINO – NICE

Sabah kahvaltısından sonra Santa Margarita’ya doğru hareket. Her yeri yeşil tepelerle kaplı, kestane ve palmiye ağaçları ile renkli evlerin bulunduğu sahilde yapılacak keyifli yürüyüşle Santa Margarita’dan sonra, aşkların en sosyetik limanı Portofino’ya geçiyoruz. Uğruna aşk şarkıları ve şiirleri yazılan bu yer, arkanızda yeşili önünüzde maviyi sunan, zenginlik ve güzelliğin bütünleştiği dünyanın en güzel sahil kasabasıdır. 17 yy.da Cenevizlilerin yaptırdığı Castello Brown Kalesi’nin bahçesindeki resim çekilecek alan Portofino Limanı’nı olduğu gibi gözler önüne seren bir noktadır. Portofino gezimizden sonraki durağımız Fransız Rivierası’nın şirin kasabası Menton ile Monaco arasında sadece 11 km’lik muhteşem manzaralı otobüs yolculuğumuzu da yaparak palmiye ağaçlarının belirlediği yolları, altın kuma bulanan sahilleri ve şehre ruh katan festivalleriyle Nice turumuza başlıyoruz. İlk durağımız uzunluğu 5 km olan Nice’in efsanevi yürüme yolu Promenade des Angleis’in bir tarafında Akdeniz’den güzel bir kumsal, diğer yanında estetik binalar olan bu yola doyamayacaksınız. Arnavut kaldırımlı dar sokaklarıyla capcanlı bir atmosferi olan Eski Şehir (Vieux Nice), 2000 yıl önce Yunanların şehirde ilk yerleştiği, günümüzde bir park alanı olan harika manzarasında kendinizden geçeceğiniz Colline du Chateau (Kale Tepesi), alışveriş, yeme-içme merkezi Massena Meydanı ve Çiçek Pazarı ile Nice gezimiz sona eriyor. Tur sonrası otele yerleşme ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

5.Gün | NICE – ST. PAUL DE VENCE – EZE – MONACO – MONTE CARLO – NICE

Sabah kahvaltı sonrası ilk durağımız her gördüğünüz köşenin fotoğrafını çekmek, her sokağa girmek, her dükkanı gezmek için dayanılmaz bir arzu duyacağınız orta çağdan kalma olağanüstü bakımlı taş binalar ve Arnavut kaldırımlarıyla döşeli büyüleyici St. Paul de Vence’i görüyoruz. Ardından Orta çağ köyü güzelliği ve cazibesiyle dünyanın her yerinden akın akın insanların gelmesini sağlayacak kadar güzel Eze’deyiz. Egzotik Bahçe’nin içi, Orta çağ kalesi ve “Yeryüzünün Tanrıçaları” konulu kadın heykelleriyle süslenmiş Eze’de bölgeye has krem, sabun, parfüm, aromatik yağ alabilirsiniz. Eze turumuz sonrası, kumarhane ve konforlu otelleri, eğlenceli gece hayatı, etkileyici bahçeleri, sanatın en iyi örneklerinin buluştuğu galerileri ve prestijli butikleri ile Fransa’nın otuz beş bin nüfuslu minicik bağımsız şehir devleti Monaco ve dünyanın en ünlü kumarhanesinin bulunduğu Monte Carlo’yu geziyoruz. Gezimiz sonrası Nice’e dönüş ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

6.Gün | NICE – CANNES – AIX EN PROVENCE

Sabah kahvaltısının ardından ilk durağımız Dünya jet sosyetesinin gözdesi ve Fransız Rivierası diye bilinen, film festivali, kumarhaneleri, deniz ürünleri restoranları ve beş yıldızlı otelleri ile Cote d’Azur’un en meşhur şehri Cannes şehrini geziyoruz. Ardından şarabın, doğanın ve dinginliğin en güzel resmi Aix-en-Provence’dayız. Yemyeşil ağaçlarla bezeli yolları, morun her tonunun bulunduğu mis kokulu lavanta bahçeleri, leziz yemekleri, trafiğe kısmen kapalı Cours Mirebeau’da her yüz metrede bir tarihi çeşmeleri ile rüyalar bölgesi Aix-en-Provence gezimizi tamamlayarak otelimize yerleşiyoruz. Serbest zaman. Geceleme otelimizde.

7.Gün | AIX EN PROVENCE – GORDES – AVIGNON

Sabah kahvaltısının ardından ilk durağımız Luberon Vadisi’nde bir tepenin eteklerine kurulmuş, aşağısındaki ovalarda uçsuz bucaksız lavanta tarlaları ve üzüm bağları bulunan, mimari yapısıyla Fransa’nın Mardin’i diyebileceğimiz, fotoğrafçılar için adeta bir cennet sayılan orta çağ köyü Gordes’i geziyoruz. Gordes gezimiz sonrası UNESCO Dünya Kültür Miras Listesi’nde yer alan Fransa’nın Rhone Nehri kıyısındaki Avignon kentindeyiz; Papalığın merkezi olarak orta çağdan kalma surları, papalık sarayı ve 12. yüzyıldan kalma yarım Avignon Köprüsü ile hala bugün de görkemini koruyan Avignon gezimizle bugünkü turumuzu tamamlayarak otelimize yerleşiyoruz. Keyifli saatler geçireceğiniz Avignon’da sizleri serbest bırakıyoruz. Konaklama Avignon otelimizde.

8.Gün | AVIGNON – MARSİLYA – NİCE – ISTANBUL

Kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıyor ve Marsilya’ya doğru hareket ediyoruz. Fransa’nın ikinci büyük şehri, ‘çeşitliliğin başkenti’ olarak tanımlanan panoramik Marsilya şehir turuna başlıyoruz. Marsilya’nın adeta simgesi olmuş, 154 metre yükseklikten kentin 360 derece panoramik görüntüsünü seyredebileceğiniz Basilique Notre-Dame de la Garde, Marsilya’nın Akdeniz’le buluşan çok güzel ve oldukça elit, bir o kadar da eski marinası Vieux-Port, şehrin en canlı ve kıpır kıpır caddesi La Canebière, 1896 yılında yapılmış Fransa’nın en önemli ve etkileyici yapılarından Katedral Del La Major, tarihi binalar, müzeler, sanat galerileri ve görkemli belediye binasıyla eski kent La Panier görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası Nice havalimanına transfer. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından İstanbul’a hareket. Yerel saat ile İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

Fransa – İtalya
İtalya otel standartları T.C. otel standartlarının altındadır.
Floransa’da Montecatini ve Mugello bölgelerinden birinde sunulmaktadır.
Nice konaklamaları Cagnes Sur Mer ve Grasse bölgelerinden birinde sunulmaktadır.

ÜCRETE DAHİL OLANLAR

• Programda belirtilen Havayolu ile belirtilen parkurda ekonomi sınıfı uçak bileti
• Havalimanı vergileri
• Alan/otel/alan transferleri, şehirler arası transferler
• Belirtilen kategori otellerde toplamda 7 gece oda+kahvaltı (Continental kahvaltı) konaklamalar
• Programda belirtilen tüm çevre gezileri ve ekstra turlar dahil
• Otel konaklama turist vergileri
• Zorunlu seyahat sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)
• Türkçe tur liderliği hizmeti

ÜCRETE DAHİL OLMAYANLAR

• 15 TL Yurt dışı çıkış fonu (Seyahat tarihi öncesinde ilgili bankalara veya havalimanı Harç Pulu bankosuna yatırılmalıdır.)
• 120 Euro vize ücreti ve hizmet bedeli
• Seyahat Sigorta Poliçesi ücreti (15 Euro, 0-65 yaşına kadar geçerli ücrettir. 65-80 yaş arası olan prim oranlarını danışmanımızdan öğreniniz. Poliçe kapsamı dışında kalan vakalar ile ilgili satış danışmanınızdan bilgi formunu talep ediniz.)
• Kişisel harcamalar
• Öğle ve akşam yemekleri
• Müze, ören yeri veya benzeri tüm giriş ücretleri
• Ekstra turlar

GENEL ŞARTLAR

Genel şartlar ‘Tur Broşürü’ nün ve ‘Tur Kayıt Sözleşmesi’nin ayrılmaz bir parçasıdır, bağımsız düşünülemez.

• Tur Programımız minimum 25 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kalkışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur satış temsilciniz ya da acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.
• Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acenteniz tarafından bildirilecektir.
• TATİL Turizm; havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir. Tüm uçuş saatlerinin tur hareket saatinden 48 saat önce yolcu tarafından teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.
• Tur – Alan – Tur Lideri – Otel bilgilendirmeleri tur hareketinden 48 saat önce satış danışmanınız tarafından mail ve sözlü olarak yapılacaktır.
• Tüm paket programlarımızdaki fiyatlarımız minimum 9 kişiye kadar kontenjanlar ile sınırlı olup üzeri kişi sayısı gruplarınız için fiyat artışı olabilir.
• Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde Continental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.
• 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.
• Otellerde sınırlı sayıda TWIN (2 ayrı yataklı) oda bulunmasından dolayı, TWIN oda talebinizi rezervasyondan önce kontrol ediniz.
• Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlar olup içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir. Müze, ören yeri girişlerini içermez. Ekstra turlar, tur lideri tarafından belirlenecek kişi sayısı ile gerçekleştirilir ve günleri programın akışına göre tur lideri tarafından değiştirilebilir. Hava durumuna bağlı olarak turlar gerçekleşmeyebilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Tatil Turizm sorumlu tutulamaz.
• Yol üzerinde yapılacak ekstra turlarda, tura katılmayacak olan misafirlerimiz tur lideri tarafından kente girmeden önce yol üzerinde yararlanabilecekleri benzillik gibi dinlenme alanlarına yönlendirilecektir.
• 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.
• Tüm gümrüklü yurtdışı çıkışlarında kalkış günü ilgili limanda tur hareket saatinden 3 saat önce hazır bulunulması gerekmektedir. Özellikle diğer şehirlerden iç hat uçuşu ile liman ya da havalimanlarına gelecek olan misafirlerin uçuş saatlerini limanda olunması gereken saate göre ayarlamaları gerekmektedir. Bu sebepten dolayı geç kalınma ve/veya durumunda tura katılamama sorumluluk yolcuya ait olup, Tatil Turizm’in yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur. İlgili havayolunun online check in sitesi var ise, check in işlemlerini tur hareketinden 24 saat önce şahsen yapmaları tavsiye edilir.
• Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ve bu ilaçlar ile ilgili ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.
• Normal (Umumi) pasaportlarda pasaport veriliş tarihinin 10 seneden daha fazla, diğer pasaport tiplerinde ise 5 seneden daha fazla olması durumunda, seyahate katılacak kişinin geçerli vizesi olsa dahi, yurt dışına çıkamaz ve pasaporta vize alım işlemi yapılamaz. Lütfen pasaport bilgi ve detaylarınızı kontrol ediniz.
• Pasaport polisi Türkiye gümrüklerinden çıkış yapılırken, Türk Vatandaşlarından veya Yabancı uyruklu vatandaşlardan, veya geçerli vizesi olan pasaportu olsa dahi, tüm pasaport tipleri için, (Umuma Mahsus, Hususi Damgalı, Hizmet Damgalı, Diplomatik) seyahat tarihi itibariyle minimum 6 ay geçerlilik şartı aramaktadır. Bu sebeple 6 aydan az geçerliliği olan pasaportlara acentemiz tarafımızdan onay verilmemektedir.6 aydan az geçerliliği olan pasaport sahiplerinin tura katılamamalarından dolayı Tatil Turizm’in yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur.
• Pasaport resmi bir belge niteliğinde olup herhangi bir şekilde zedelenmiş, kirlenmiş, özellikle dikişte veya sayfalarında yırtık olması gibi sebeplerden dolayı pasaport polisi sizi ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
• Vize başvurusu için tur bitim tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ve konsolosluk tarafından istenilen evraklar gerekmektedir. Gerekli evraklar listesini satış temsilcisinden talep edebilirsiniz. Yeşil pasaport sahipleri için bu turda vize uygulanmamaktadır. Vize alınmış olması o ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez. Pasaport polisi sizi ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
• Tatil Turizm geziye katılacak tüketicilerle, gemi, otel, taşıyıcı firmalar ve gezi ile ilgili diğer hizmetleri sunan her türlü üçüncü şahıs ile ve tüzel kişilikler nezdinde aracı konumundadır. Bu nedenle kendisine müracaat ile geziye kayıt olan tüketicilerin, Acente ile taşımayı üstlenen müesseseler arasında yapılmış anlaşmalar hilafına; gösterilen araç programlarında, saatlerde, yerlerinde hazır bulunmamasından, kara, hava ve deniz araçlarının her türlü gecikmelerinden, grev, terör, savaş ve savaş ihtimali bunlara veya benzer mücbir sebeplerden, ulaşım aracını kullananın kendi hatasından veya üçüncü kişilerin şahsi kusurlarından veya öngörülmez teknik hususlardan kaynaklanan her türlü aksaklıklardan, maddi, manevi hasarlı kazalardan konaklama eksik veya tesislerinin hatalı hizmetlerinden, Acente’nin işleten sıfatı olmaması nedeni ile mevcut sorumluluğu bulunmadığını, asli fail gibi doğrudan doğruya sorumlu olmadığını taraflar bilmektedirler.
• Bu fiyat listesi ve program yeni bir fiyat listesi çıkana kadar geçerlidir.