Tatil TurizmTatil Turizm

Hollanda-Almanya-Fransa-İsviçre-İtalya Turu

Biz Sizi Arayalım

Hollanda-Almanya-Fransa-İsviçre-İtalya Turu

hollanda

Hollanda – Almanya – Fransa – İsviçre – İtalya Turu

örnek tur programı

Rezervasyon esnasında seçeceğiniz tura göre programlar değişiklik gösterebilir.

WOW Airport Otel’de gidişte veya dönüşte ücretsiz 1 gece konaklama ve tatil boyunca ücretsiz otopark!!

TÜM ÇEVRE GEZİLERİ VE EKSTRA TURLAR DAHİL!

1.Gün | ISTANBUL – AMSTERDAM

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminalinde 04.30’da hazır bulunulması. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Amsterdam’a hareket. Yerel saat ile varış. Ardından Amsterdam şehir turumuza başlıyoruz. Şehir turunda görülecek yerler arasında; Dünyaca ünlü kanalları, müzeleri ve eğlence merkezleri ile Hollanda‘nın başkenti ve en ünlü şehri olan Amsterdam turumuzda Amsterdam Kraliyet Sarayı, Nieuwe Kerk, Ulusal Anıt ve Madame Tussauds Müzesi’nin bulunduğu şehrin en hareketli ve önemli noktası Dam meydanı, 1876 yılında Hollandalı ressam ve baskı ustası olan Rembrandt’ın heykelinin yerleştirildiği birçok eğlence mekanı ve kafe, Amsterdam’ın en güzel ve ünlü meydanlarından Rembrandtplein, Amsterdam’ın dünyaca tanınır olmasında önemli bir yere sahip özellikle yetişkinlerin tercih ettiği renkli ve ilginç kırmızı fener sokağı (Red Light District) ve dünyaca ünlü elmas fabrikası bulunmaktadır. Tur bitimi otelimize yerleşme ve serbest zaman. Geceleme Amsterdam otelimizde.

Bu Tur İçin Sizi Aramamızı İster misiniz?


2.Gün | AMSTERDAM – KÖLN – KOBLENZ

Sabah kahvaltısından sonra Köln’e hareket. Öğle saatine yakın Köln’e varışımız sonrası Köln şehir turunda kentin coğrafi ve manevi kalbi olup, yılda 6 milyon turist çeken, 632 yılda tamamlanmış, Unesco Dünya Kültür Miras Listesi’ndeki muhteşem Köln Dom Katedrali, katedralin hemen yanında Ren nehri üzerinde bulunan, genç aşıkların üzerine sevdiklerinin adını yazdıkları ve rengarenk asma kilitlerle renklendirdiği Hohenzollern Köprüsü, yine nehrin hemen kıyısında Köln’ün meşhur birası ve milli içeceğini tatma şansı bulacağınız şehrin en canlı yeri Alstadt Bölgesi görüldükten sonra öğle saatlerinde Rhein ve Mosel’in birleştiği Almanya’da nehirlerin kraliçesi olarak adlandırılan Koblenz’deyiz. Şehrin en eski köprüsü, Rhein ve Mosel nehirlerinin birleştiği burunda şehrin en görkemli yapıtı I. Wilheim Heykeli ve tam karşısında Koblenz’in muhteşem manzarasını teleferikle seyredebileceğiniz Ehrenbreitstein Fortres, çok detaylı işçilikle Koblenz’in 2 bin yıllık tarihini anlatan 10 metre boyundaki, 3 boyutlu Anıt Çeşme (Historiensueule) ve Alman-Fransız akrabalığına atıfta bulunan, ağzından su fışkıran çocuk motifli çeşmenin bulunduğu Jesuitenplatz Meydanı görüldükten sonra Koblenz bölgesinde otelimize yerleşiyoruz. Geceleme Koblenz otelimizde.

3.Gün | MUHTEŞEM REN NEHRİ GEZİSİ – KOBLENZ – RUDESHEİM – FRANKFURT

Kahvaltı sonrası, Koblenz Limanı’ndan “Romantik Ren Nehri Turu” için gemimiz ile hareket ediyoruz. İsviçre Alplerinden doğup, Hollanda’da Kuzey Denizi’ne dökülen Ren Nehri’nin en popüler bölgesi Almanya’da Koblenz ile Rudesheim arasındaki bölüm, nehrin her iki yanında bulunan yemyeşil kasabaların ortasında yükselen şatolar ve görkemli manzara eşliğinde kendinizi bir orta çağ film setinin içerisinde hissetmenize neden olacak. Turumuz sonrası Rudesheim’e hareket. Öğle saatlerinde Rudesheim’e varışımızın ardından birbirinden güzel romantik evlerin, şık restoran ve kafelerin olduğu ünlü Dosselgasse sokağında serbest zaman. Yemek molasından sonra teleferikle Rudesheim’in en yüksek tepesine çıkıyoruz. 1871 yılında Almanya’nın birleşmesini kutlamak adına yapılmış devasa büyüklükteki Neiderwalt Anıtı’nın olduğu parktan aşağıdaki yemyeşil bağların ve Ren Nehri’nin seyir keyfi sizleri bekliyor. Rudesheim’ın güzelliklerinden ayrılarak sadece 50 dakikalık yolculukla Almanya’nın finans ve kültür şehri Frankfurt’a hareket ediyoruz. Varışımıza istinaden otele yerleşme ve serbest zaman. Geceleme Frankfurt otelimizde.

4.Gün | FRANKFURT – HEİDELBERG – STRASBURG

Sabah kahvaltısı ardından Frankfurt şehir turuna başlıyoruz. Savaş dan sonra aslıyla birebir ölçüde yapılmış ve oldukça ilgi çekici Romer Meydanı (eski şehir meydanı), Frankfurt Belediye Binası, meydandaki Adalet Heykeli, meydanın arka kısmında oldukça büyüleyici bir görüntüye sahip Dom katedrali, Main nehri üzerinden şehri en güzel fotoğraflayabileceğiniz Eisener Steg Köprüsü, araç trafiğine kapalı olan Fressgasse Caddesi, caddedeki eski opera binası olan Alte Oper, Mozart ve Goethe’nin heykelleri turumuzda görülecek yerler arasındadır. Sokak da ki müzisyenleri, güzel ve hoş kafeleri ile ilginç hediyelik eşya mağazalarının bulunduğu Zeli Caddesi ile Frankfurt gezimizi tamamlayarak, Heidelberg’e doğru hareket ediyoruz. Almanya’nın tartışmasız en güzel ve romantik şehirlerinden Heidelberg turumuza başlıyoruz. Yalnızca yayalar için ayrılmış olan ve Avrupa’nın en uzun caddesi unvanına sahip, 1,5 km’lik uzunluğuyla şehrin kalbinin attığı Hauptstrasse, ortasında bir Herkül Heykeli ve çeşme bulunan Marktplatz Meydanı, Neckar Nehri tarafından ikiye ayrılmış, üzerinde bulunan 200 metre uzunluğunda ve 7 metre genişliğindeki tablo güzelliğinde bir görünüm sergileyen Eski Köprü, bazı yerleri yıkılmış olsa da görkemli ve görmeye değer, şehrin olağanüstü manzarasını seyre dalacağınız, yemyeşil ormana sırtını dayayan Heidelberg Kalesini ziyaret ediyoruz. Sonrasında Avrupa Parlamentosu, Avrupa Konseyi ve İnsan Hakları Mahkemesi binalarının bulunduğu, Avrupa’nın ikinci siyasi başkenti Strasburg’a hareket ediyoruz. Yaklaşık 2,5 saatlik yolculuk sonrasında, Strasburg şehir turumuzda; etrafında rengarenk Alsace evlerinin bulunduğu Petit France bölgesi, dünyanın en yüksek 6. kilisesi ve gotik yapının en iyi eseri kabul edilen Notre Dame, tarihi kent merkezi Grand İlle de Notre Dame’nin karşısında, şehrin en ünlü yapılarından Kammerzeli Evi, Barok mimarisinin en üst sınırı denilen Rohan Sarayı ve 1801 yılında inşa edilen şehrin en eski parkı Orangerie görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize yerleşme ve serbest zaman. Geceleme Strasburg otelimizde.

5.Gün | STRASBOURG – FREİBURG – REN ŞELALALESİ – ZÜRİH – LUZERN

Kahvaltının ardından Almanya’nın güneşi en bol üniversite şehri Freiburg’a hareket. Varışa istinaden yapılacak şehir turumuzda “Bächle“ yani yolların kenarında yer alan toplam uzunluğu 15.5 km ile tüm eski şehri kaplayan küçük kanalcıklar, 116 metre yüksekliğindeki kulesiyle her yerden görebileceğiniz Freiburger Münster Katedral’i, şehirde sizi adeta hayrete düşürecek olan dünya mutfağından envayi çeşit yemeğin bulunduğu bir cennet Markhalle (Kapalı Pazar), büyük meydan Münsterplatz, eski ve yeni belediye binaları Rathausplatz, üzerinde pek çok hediyelik eşya dükkanı, mağaza zinciri, kafe ve restoranın olduğu Kaiser Joseph Caddesi, gençlerin yoğun olarak toplandığı bir başka meydan ve aynı zamanda şehrin buluşma noktası Augustiner Platz, şehirde sakinliğin adresi Adelhauser Platz, şehrin en keyifli kafe, bar ve bira bahçelerini görebileceğiniz Gerberau, şehrin kuşbakışı izlendiği önemli uğrak yerlerinden Kanonenplatz, 360 derece kara ormanlar ve Freiburg manzarasını seyredebileceğiniz Schlosbergtum görüldükten sonra, her yıl milyonlarca turistin, 150 metre genişlikte ve 23 metre derinlikte Rhein nehrinin çılgın sularını görmek için Schaffhausen’e akın ettiği müthiş etkileyici Avrupa’nın en büyük şelalesi Rhein şelalesindeyiz. Daha sonra tabiat ve sakinliğin cenneti İsviçre (Zürih–Luzern) turuna hareket ediyoruz. Zürih’e varışımızın ardından yapılacak panoramik turumuzda iki kulesiyle şehrin sembollerinden Evangelist Kilisesi, İsviçre‘nin en büyük saatinin bulunduğu St.Peterskirche Kilisesindeki saat kulesi, dünya markalarının ve şık restoranların bulunduğu şehrin önemli caddesi olan Bahnhoff Strasse, Limnat Nehri’nin kenarında bulunan keyifli yürüyüş yolu Schipfe ve biraz dik bir yokuştan çıkarak harika bir şehir manzarası sunan Lindenhof Parkı görülecek yerler arasındadır. Ardından ünlü şair Alexander Dumas’ın “İsviçre bir istiridye ise Luzern onun içindeki incidir” dediği, 40 dakika mesafedeki Luzern’e geçiyoruz. Kuğuların da yer aldığı gölde 1333 yılında tahtadan yapılmış sardunyalarla süslü, üzerinde 100’e yakın yağlı boya resmin sergilendiği Chapel Köprüsü, köprüye bağlı sekizgen su kulesi ve Zürih Katedrali görüldükten sonra göl boyu şehrin doyumsuz manzarası eşliğinde serbest zaman. Ardından Luzern bölgesindeki otelimize yerleşiyoruz. Geceleme otelimizde.

6.Gün | LUZERN – LUGANO – COMO GÖLÜ – MİLANO

Sabah kahvaltısının ardından Lugano şehrine hareket ediyoruz. Masal tadında manzaraların eşlik ettiği İsviçre Alpleri, vadileri, doğayla uyum içindeki evler, köprüleri seyrederek, güneyde Lugano şehrine ulaşıyoruz. Belediye binası, Lugano gölü, çiçekleriyle ünlü parkı, köşkleri görüyor ve Finikuler tren ile Monte San Salvatore isimli tepeye çıkıp olağanüstü manzaranın keyfini çıkarıyoruz, Lugano şehir turunun ardından Como’ya hareket ediyoruz. Como, Italya’nın 3. Büyük gölüne adını vermiş etrafı yeşilliklerle dolu, yaşanmışlığı ve estetiği sokaklarında hissedeceğiniz bir şehir. Como gölünün muhteşem manzarası eşliğinde başlayan turumuz, yaklaşık 1 saat sürecek. Tur sonrası Milano’ya hareket, İtalya’nın moda başkentinde turumuz esnasında Duomo Katedrali, La Galeria (Victoria Manueal) ve La Scala Meydanı görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrası otelimize yerleşme ve serbest zaman. Geceleme Milano otelimizde.

7.Gün | MİLANO – PORTOFİNO – CİNQUE TERRE (MANAROLA) – PİSA

Kahvaltımızın ardından uğruna aşk şarkıları ve şiirleri yazılan aşkların en sosyetik limanı Portofino’ya geçiyoruz. Portofino gezimizden sonraki durağımız Unesco Dünya Mirası olarak koruma altına alınan yan yana dizilmiş birbirinden güzel rengarenk beş küçük kıyı kasabasından oluşan Cinque Terre’nin en fotoğrafik beldesi Manarola Manarola’nın eşsiz ve büyüleyici manzaralarını seyrettikten sonra Pisa’ya hareket ediyoruz. Akşamüstü saatlerde Pisa’ya varış ve otele yerleşme. Geceleme Pisa otelimizde.

8.Gün | PİSA – İSTANBUL

Sabah kahvaltımızın hemen ardından, İtalya’ya gidince “Mutlaka gör!” diye nitelendirilen yerlerin başında gelen İtalya’nın simgesi 8 katlı 55 metre boyundaki eğik Pisa kulesi. Şehrin kalbini katedral, vaftizhane ve eğik kuleyi barındıran Mucizeler Meydanı’nı (Piazza dei Miracolide) gezdikten sonra havalimanına doğru hareket. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından İstanbul’a hareket. Yerel saat ile İstanbul’a varış. Turumuzun sonu.

ÜCRETE DAHİL OLANLAR

• Programda belirtilen Havayolu ile belirtilen parkurda ekonomi sınıfı uçak bileti
• Havalimanı vergileri
• Alan/otel/alan transferleri, şehirler arası transferler
• Belirtilen kategori otellerde toplamda 7 gece oda+kahvaltı (Continental kahvaltı) konaklamalar
• Programda belirtilen tüm çevre gezileri ve ekstra turlar dahil
• Otel konaklama turist vergileri
• Zorunlu seyahat sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)
• Türkçe tur liderliği hizmeti

ÜCRETE DAHİL OLMAYANLAR

• 15 TL Yurt dışı çıkış fonu (Seyahat tarihi öncesinde ilgili bankalara veya havalimanı Harç Pulu bankosuna yatırılmalıdır.)
• 120 Euro vize ücreti ve hizmet bedeli
• Seyahat Sigorta Poliçesi ücreti (15 Euro, 0-65 yaşına kadar geçerli ücrettir. 65-80 yaş arası olan prim oranlarını danışmanımızdan öğreniniz. Poliçe kapsamı dışında kalan vakalar ile ilgili satış danışmanınızdan bilgi formunu talep ediniz.)
• Kişisel harcamalar
• Öğle ve akşam yemekleri
• Müze, ören yeri veya benzeri tüm giriş ücretleri
• Ekstra turlar

GENEL ŞARTLAR

Genel şartlar ‘Tur Broşürü’ nün ve ‘Tur Kayıt Sözleşmesi’nin ayrılmaz bir parçasıdır, bağımsız düşünülemez.

• Tur Programımız minimum 25 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kalkışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur satış temsilciniz ya da acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.
• Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acenteniz tarafından bildirilecektir.
• TATİL Turizm; havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir. Tüm uçuş saatlerinin tur hareket saatinden 48 saat önce yolcu tarafından teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.
• Tur – Alan – Tur Lideri – Otel bilgilendirmeleri tur hareketinden 48 saat önce satış danışmanınız tarafından mail ve sözlü olarak yapılacaktır.
• Tüm paket programlarımızdaki fiyatlarımız minimum 9 kişiye kadar kontenjanlar ile sınırlı olup üzeri kişi sayısı gruplarınız için fiyat artışı olabilir.
• Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde Continental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.
• 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.
• Otellerde sınırlı sayıda TWIN (2 ayrı yataklı) oda bulunmasından dolayı, TWIN oda talebinizi rezervasyondan önce kontrol ediniz.
• Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlar olup içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir. Müze, ören yeri girişlerini içermez. Ekstra turlar, tur lideri tarafından belirlenecek kişi sayısı ile gerçekleştirilir ve günleri programın akışına göre tur lideri tarafından değiştirilebilir. Hava durumuna bağlı olarak turlar gerçekleşmeyebilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından TATİL Turizm sorumlu tutulamaz.
• Yol üzerinde yapılacak ekstra turlarda, tura katılmayacak olan misafirlerimiz tur lideri tarafından kente girmeden önce yol üzerinde yararlanabilecekleri benzillik gibi dinlenme alanlarına yönlendirilecektir.
• 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.
• Tüm gümrüklü yurtdışı çıkışlarında kalkış günü ilgili limanda tur hareket saatinden 3 saat önce hazır bulunulması gerekmektedir. Özellikle diğer şehirlerden iç hat uçuşu ile liman ya da havalimanlarına gelecek olan misafirlerin uçuş saatlerini limanda olunması gereken saate göre ayarlamaları gerekmektedir. Bu sebepten dolayı geç kalınma ve/veya durumunda tura katılamama sorumluluk yolcuya ait olup, TATİL Turizm’in yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur. İlgili havayolunun online check in sitesi var ise, check in işlemlerini tur hareketinden 24 saat önce şahsen yapmaları tavsiye edilir.
• Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ve bu ilaçlar ile ilgili ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.
• Normal (Umumi) pasaportlarda pasaport veriliş tarihinin 10 seneden daha fazla, diğer pasaport tiplerinde ise 5 seneden daha fazla olması durumunda, seyahate katılacak kişinin geçerli vizesi olsa dahi, yurt dışına çıkamaz ve pasaporta vize alım işlemi yapılamaz. Lütfen pasaport bilgi ve detaylarınızı kontrol ediniz.
• Pasaport polisi Türkiye gümrüklerinden çıkış yapılırken, Türk Vatandaşlarından veya Yabancı uyruklu vatandaşlardan, veya geçerli vizesi olan pasaportu olsa dahi, tüm pasaport tipleri için, (Umuma Mahsus, Hususi Damgalı, Hizmet Damgalı, Diplomatik) seyahat tarihi itibariyle minimum 6 ay geçerlilik şartı aramaktadır. Bu sebeple 6 aydan az geçerliliği olan pasaportlara acentemiz tarafımızdan onay verilmemektedir.6 aydan az geçerliliği olan pasaport sahiplerinin tura katılamamalarından dolayı TATİL Turizm’in yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur.
• Pasaport resmi bir belge niteliğinde olup herhangi bir şekilde zedelenmiş, kirlenmiş, özellikle dikişte veya sayfalarında yırtık olması gibi sebeplerden dolayı pasaport polisi sizi ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
• Vize başvurusu için tur bitim tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ve konsolosluk tarafından istenilen evraklar gerekmektedir. Gerekli evraklar listesini satış temsilcisinden talep edebilirsiniz. Yeşil pasaport sahipleri için bu turda vize uygulanmamaktadır. Vize alınmış olması o ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez. Pasaport polisi sizi ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
• TATİL Turizm geziye katılacak tüketicilerle, gemi, otel, taşıyıcı firmalar ve gezi ile ilgili diğer hizmetleri sunan her türlü üçüncü şahıs ile ve tüzel kişilikler nezdinde aracı konumundadır. Bu nedenle kendisine müracaat ile geziye kayıt olan tüketicilerin, Acente ile taşımayı üstlenen müesseseler arasında yapılmış anlaşmalar hilafına; gösterilen araç programlarında, saatlerde, yerlerinde hazır bulunmamasından, kara, hava ve deniz araçlarının her türlü gecikmelerinden, grev, terör, savaş ve savaş ihtimali bunlara veya benzer mücbir sebeplerden, ulaşım aracını kullananın kendi hatasından veya üçüncü kişilerin şahsi kusurlarından veya öngörülmez teknik hususlardan kaynaklanan her türlü aksaklıklardan, maddi, manevi hasarlı kazalardan konaklama eksik veya tesislerinin hatalı hizmetlerinden, Acente’nin işleten sıfatı olmaması nedeni ile mevcut sorumluluğu bulunmadığını, asli fail gibi doğrudan doğruya sorumlu olmadığını taraflar bilmektedirler.
• Bu fiyat listesi ve program yeni bir fiyat listesi çıkana kadar geçerlidir.