Tatil TurizmTatil Turizm

Küba Turu – Air France Havayolları İle

Biz Sizi Arayalım

Küba Turu – Air France Havayolları İle

kuba-turu-01-tatilturizm

Küba örnek tur programı

1.gün | İstanbul – Paris – Havana

Tur hareket tarihinden önce bildirilen saatte Atatürk Havalimanı Dış Hatlar terminalinde buluşma, check in işlemlerinin ardından Air France Havayollarının tarifeli seferi ile Paris’e hareket ediyoruz. 3 saat 40 dakikalık yolculuk sonrası yine Air France’ın tarifeli uçağı ile Havana’ya hareket ediyoruz. Yaklaşık 10 saat süren hava yolculuğu ile Havana Uluslararası Jose Marti Havalimanı’na varıyoruz. Bagajlarımızı aldıktan sonra bizi bekleyen özel aracımız ile akşam yemeği alacağımız ve konaklama yapacağımız otelimize hareket ediyoruz. 

2.gün | Havana

Sabah kahvaltısının ardından Havana şehir turu için özel aracımız ile hareket ediyoruz. UNESCO Dünya mirası listesi’nde de yer alan Havana Eski Kenti, Malecon Bulvarı, Devrim Meydanı, Colomb Mezarlığı, Miramar ve kenti kuşbaşı olarak görebileceğimiz Morro Kalesi gezeceğimiz yerler arasında. Yerel bir restoranda alacağımız öğle yemeğinin ardından Havana Club Rom Müzesi’ni gezip, şeker kamışının nasıl roma dönüştüğüne şahit olacağız. İsteyen konuklarımız Ekstra olarak düzenlenen kişi başı 110 Euro olan Tropicana Show turumuza katılabilirler. Tur sonrası Eski Havana’da keyifli bir yürüyüşün ardından Küba’nın simgeleri arasında yer alan CocoTaxi ler ile konaklayacağımız otelimize döneceğiz.

3.gün | Havana

Kahvaltı sonrasında dileyen misafirlerimiz tüm günü serbest olarak geçirebilir, dileyen misafirlerde Ekstra olarak düzenlenen kişi başı 85 Euro olan Vinales Vadisi ve Pinar del Rio turumuza katılabilirler. Vinales Vadisi; UNESCO’nun Dünya Mirası listesinde bulunan ve ünü Dünya’ya yayılmış olan Küba purolarının yetiştiği vadidir. 3 saate yakın sürecek olan yolculuğun ardından Vinales Şehir merkezi ile tütün tarlaları ve yerel tütün çiftliklerini ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğini vadinin ortasında yer alan restoranda alıp sonrasında Pinar del Rio’ya hareket ediyoruz.  Pinar del Rio’da Küba purolarının resmi olarak üretildiği fabrikaları, puro yapımını ve kültürünü yakından göreceğiz. İsteyen konuklarımız orjinal Küba purolarını buradan alabilirler. Gün sonunda Vinales Vadisi manzarası hakim bir tepeden içeceklerimizi yudumluyoruz. Turumuzun ardından konaklama yapacağımız Havana’daki otelimize dönüyoruz.

4.gün | Havana – Cienfuegos – Trinidad

Kahvaltı sonrasında Trinidad’a hareket için odalarımızı boşaltıyoruz. Havana’ya yaklaşık olarak 4 saatlik mesafede yer alan Cienfuegos şehrini panoramik olarak geziyoruz. Bu esnada UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Cienfuegos Tarihi Merkezi, Valle Sarayı, Jose Marti Parkı, Prado Promenade ve Malecon Bulvarı’nı görüyor ve Cienfuegos’taki yerel bir restoranda öğle yemeği alıyoruz. Panoramik şehir turumuzun sonrasında yaklaşık 1 saat mesafede yer alan akşam yemeği ve konaklama yapacağımız Trinidad’daki otelimize geliyoruz.

5.gün | Trinidad – Santa Clara – Varadero

Kahvaltı sonrasında Varadero’ya hareket için odalarımızı boşaltıyoruz. Trinidad; Küba’da Kolonyal mimarinin en iyi korunduğu şehir olan Trinidad turumuza başlıyoruz. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan İngenios Vadisi ve Trinidad şehri gezisi esnasında meşhur La Canchanchara Bar’ı göreceğiz. Rom, limon, bal ve su ile yapılan La Canchanchara’nın tadına baktıktan sonra öğle yemeğini Trinidad’da yerel bir resortoranda alıp, Varadero’ya hareket ediyoruz. Küba Devrimi esnasında en çetin savaşlara sahne olan ve yolumuzun üzerinde yer alan Santa Clara’yı geziyoruz. Yine bu gezi esnasında Che Guevara’nın 37 arkadaşı ile birlikte ebedi istirahatindeki Anıt Mezarı ve Zırhlı Tren göreceklerimiz arasında. Akşam yemeği ve konaklama Varadero’daki otelimizde.

6.gün | Varadero

Kahvaltı sonrasında deniz, güneş ve kumun tadını çıkaracağınız serbest zaman. Öğle, akşam yemeği ve konaklama Varadero’daki otelimizde.

7.gün | Varadero – Havana

Kahvaltı sonrasında Havana’ya hareket için odalarımızı boşaltıyoruz. Havana’ya varışın sonrasında konaklama yapacağımız otele giriş yapıyoruz. Ardından serbest zaman, İsteyen misafirlerimiz Ekstra olarak yapılan kişi başı 85 Euro olan Cafe Taberna Show; Akşam yemeğinin de alınacağı bu turda Buena Vista Social Club üyeleri ile birlikte çalmış Kübalı sanatçıların canlı ritmleri ve salsa dansları eşliğinde unutulmaz geceye katılabilirler.

8.gün | Havana – Paris

Kahvaltı sonrasında Havana’dan ayrılacağımız akşam saatlerine kadar tam gün serbest zaman. Havana’yı bir de kendiniz keşfettikten sonra akşam saatlerinde havalimanına transfer olmak üzere buluşma ve transfer. Havana ve Küba’ya veda ettikten sonra yine Air France’ın tarifeli seferi ile Paris’e hareket ediyoruz. Yeni günü uçakta karşılıyoruz.

9.gün | Paris – İstanbul

Paris Charles de Gaulle Havalimanına varışın ardından, Air France hava yollarının İstanbul Atatürk Havalimanı için hareket eden uçağına aktarma yapıyoruz. İstanbul’a hoş geldiniz. Bir sonraki turumuzda görüşmek üzere.

ÜCRETE DAHİL OLAN – OLMAYAN VE GENEL ŞARTLAR

 • Air France Havayolları Tarifeli seferi ile İstanbul – Paris – Havana – Paris – İstanbul ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Havalimanı vergileri
 • Havana’da 5* Otelde 4 gece oda+kahvaltı konaklama
 • Trinidad’ta 4* Otelde 1 gece her şey dahil konaklama
 • Varadero’da 5* Otelde 2 gece her şey dahil konaklama
 • Havana’daki ilk gecemizde akşam yemeği (otelde), Cienfuegos ve Santa Clara şehir turu sırasında öğle yemekleri (yerel restoranda)
 • Havana, Cienfuegos, Trinidad, Santa Clara, Varadero şehir turları
 • Programda belirtilen şehirlerarası transferler ile Havalimanı – Otel – Havalimanı transferlerin
 • Zorunlu seyahat sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)
 • Türkçe tur liderliği hizmeti

 • 15 TL Yurt dışı çıkış fonu (Seyahat tarihi öncesinde ilgili bankalara veya havalimanı Harç pulu bankosuna yatırılmalıdır.

 • 50 Euro vize ücreti ve hizmet bedeli

 • Küba çıkış parası (Havalimanında pasaport sahibi tarafından ödenmektedir. 25 CUC)

 • Seyahat Sigorta Poliçesi ücreti (20 Euro, 0-65 yaşına kadar geçerli ücrettir. 65-80 yaş arası olan prim oranlarını danışmanımızdan öğreniniz.)

 • Kişisel harcamalar

 • Programda belirtilmeyen öğünler.

 • Müze, ören yeri veya benzeri tüm giriş ücretleri

 • Ekstra turlar

Genel şartlar ‘Tur programı‘nın ve ‘Tur Kayıt Sözleşmesi‘nin ayrılmaz bir parçasıdır, bağımsız düşünülemez.

 • Turumuz minimum 40 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde tur iptalinin bildirim tarihi, tur kalkışından 5 gün öncesidir.

 • Turlar başka acente turları ile birleştirilebilir. Bu gibi durumlarda MNG Turizm misafirleri MNG Turizm sorumluluğundadır.

 • Bu fiyat listesi ve program yeni bir fiyat listesi çıkana kadar geçerlidir.

 • Tüm paket programlarımızdaki fiyatlarımız minimum 10 kişiye kadar kontenjanlar ile sınırlı olup üzeri kişi sayısı gruplarınız için fiyat artışı olabilir. Lütfen fiyat bilgisi sorunuz.

 • Normal pasaportlarda pasaport veriliş tarihinin 10 seneden daha fazla, diğer pasaport tiplerinde ise 5 seneden daha fazla olması durumunda, seyahate katılacak kişinin geçerli vizesi olsa dahi, yurt dışına çıkamaz ve pasaporta vize alım işlemi yapılamaz. Lütfen pasaport bilgi ve detaylarınızı kontrol ediniz.

 • Pasaport polisi Türkiye gümrüklerinden çıkış yapılırken, Türk Vatandaşlarından veya Yabancı uyruklu vatandaşlardan, veya geçerli vizesi olan pasaportu olsa dahi, tüm pasaport tipleri için, (Umuma Mahsus, Hususi Damgalı, Hizmet Damgalı, Diplomatik) seyahat bitim tarihi itibariyle minimum 6 ay geçerlilik şartı aramaktadır. Bu sebeple 6 aydan az geçerliliği olan pasaportlara acentemiz tarafımızdan onay verilmemektedir.6 aydan az geçerliliği olan pasaport sahiplerinin tura katılamamalarından dolayı MNG Turizm’in yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur.

 • MNG Turizm geziye katılacak tüketicilerle, gemi, otel, taşıyıcı firmalar ve gezi ile ilgili diğer hizmetleri sunan her türlü üçüncü şahıs ile ve tüzel kişilikler nezdinde aracı konumundadır. Bu nedenle kendisine müracaat ile geziye kayıt olan tüketicilerin, Acente ile taşımayı üstlenen müesseseler arasında yapılmış anlaşmalar hilafına; gösterilen araç programlarında, saatlerde, yerlerinde hazır bulunmamasından, kara, hava ve deniz araçlarının her türlü gecikmelerinden, grev, terör, savaş ve savaş ihtimali bunlara veya benzer mücbir sebeplerden, ulaşım aracını kullananın kendi hatasından veya üçüncü kişilerin şahsi kusurlarından veya öngörülmez teknik hususlardan kaynaklanan her türlü aksaklıklardan, maddi, manevi hasarlı kazalardan konaklama eksik veya tesislerinin hatalı hizmetlerinden, Acente’nin işleten sıfatı olmaması nedeni ile mevcut sorumluluğu bulunmadığını, asli fail gibi doğrudan doğruya sorumlu olmadığını taraflar bilmektedirler.

 • Tüm gümrüklü yurtdışı çıkışlarında kalkış günü ilgili limanda tur hareket saatinden 3 saat önce hazır bulunulması gerekmektedir. Özellikle diğer şehirlerden iç hat uçuşu ile liman yada havalimanlarına gelecek olan misafirlerin uçuş saatlerini limanda olunması gereken saate göre ayarlamaları gerekmektedir. Bu sebepten dolayı geç kalınma ve/veya durumunda tura katılamama sorumluluk yolcuya ait olup, MNG Turizm’in yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur. İlgili havayolunun online check in sitesi var ise, check in işlemlerini tur hareketinden 24 saat önce şahsen yapmaları tavsiye edilir.

 • MNG Turizm; havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir. Tüm uçuş saatlerinin tur hareket saatinden 48 saat önce yolcu tarafından teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.

 • 3 kişilik odalarda ilave yatak, standart yatak boyutundan daha küçüktür.

 • Çocuk indirimleri sadece iki yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir.

 • 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.

 • Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turla olup içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir. Ekstra turlar, tur lideri tarafından belirlenecek kişi sayısı ile gerçekleştirilir ve günleri programın akışına göre tur lideri tarafından değiştirilebilir. Hava durumuna bağlı olarak turlar gerçekleşmeyebilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından MNG Turizm sorumlu tutulamaz.

 • Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ve bu ilaçlar ile ilgili ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

 • Yol üzerinde yapılacak ekstra turlarda, tura katılmayacak olan misafirlerimiz tur lideri tarafından kente girmeden önce yol üzerinde yer alan toplu ulaşım araçlarından yaralanabilecekleri dinlenme alanlarına yönlendirilecektir.

 • Tur – Alan – Tur Lideri – Otel bilgilendirmeleri tur hareketinden 48 saat önce satış danışmanınız tarafından mail ve sözlü olarak yapılacaktır.

 • Pasaport resmi bir belge niteliğinde olup herhangi bir şekilde zedelenmiş, kirlenmiş, özellikle dikişte veya sayfalarında yırtık olması gibi sebeplerden dolayı pasaport polisi sizi ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.

 • Vize başvurusu için en az 6 ay geçerli pasaport ve konsolosluk tarafından istenilen evraklar gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri için bu turda vize uygulanmamaktadır. Vize alınmış olması o ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez. Pasaport polisi sizi ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.

KÜBA TURU İLE İLGİLİ SIK SORULAN SORULAR

Küba’ya girişlerde herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Normal şartlarda yenilecek yemeklerde sağlığınızı olumsuz etkileyecek bir sorun olacağını sanmıyoruz. Musluk suyu içmenizi önermiyoruz.

Umuma Mahsus Pasaport hamilleri vizeye tabidir. Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport hamilleri ise, anılan ülkeye yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftır. Küba vizesi pasaporta yapıştırılmaz, ayrı bir belge olarak verilir. Ülkeye giriş ve çıkışlar bu belge üzerine damgalandığından pasaportunuzda görünmez. Bu nedenle Amerika Birleşik Devletleri’ne yapacağınız seyahatlerde sorun yaşamazsınız. Küba’da, giriş yaparken gümrük memuruna uyarmanız halinde pasaportunuza herhangi bir damga veya ibare konulmaz.

Küba ile Türkiye arasıda -7 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12:00 iken Küba’da saat 05:00

Küba’da tavuk, deniz mahsulleri ve kara fasulye oldukça yaygındır. Yemeklerde yöreye özgü baharatlar kullanılır ancak tur boyunca aldığımız yemeklerin damak lezzetinize uygun olduğunu hissedeceksiniz.

Küba’da elektrik 110 volt olsa da kalınacak otellerde 220 volt elektrik kullanılmaktadır. Prizler A tipi ikili ve B tipi üçlü prizlerdir. Prizlerin örnekleri şu adreslerden görülebilir: https://www.iec.ch/worldplugs/typeA.htm ve https://www.iec.ch/worldplugs/typeB.htm. Adaptör getirmeniz gerekecektir.

İstanbul – Paris : 3 saat 30 dakika, Paris – Havana: 10 saat, Havana-Paris: 9 Saat 30 dakika, Paris – İstanbul:3 saat 30 dakika.

Küba’nın para birimi Küba Pesosu’dur (CUP). Ancak turistlerin kullanımı için Convertible Peso (CUC) adı verilen bir para birimi daha vardır. Seyahatiniz esnasında bu parayı kullanacaksınız. Yanınıza EURO ve bunun ufak birimlerini almanızı öneririz.

Cep telefonu hattınız uluslararası aramalara (roaming) açık ise Turkcell ve Avea hatlar Küba’da kullanılmaktadır. Ancak konuşma ücreti oldukça pahalıdır. (1 dakika = 8 TL (kesin olmayıp cep operatörleri değiştirebilir, lütfen hattınızın bağlı olduğu operatöre sorunuz)

Kolayca giyilip – çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont almanızı öneririz. Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

Küba’dan puro alabilirsiniz. Bunun dışında hediyelik eşyalar dışında alışveriş ürünü bulunmuyor. KÜBA’DAN NE KADAR PURO GETİREBİLİRİM? Küba’dan faturasız olarak iki kutu puro alınabiliyor. Bunun üzerindeki sayılara gümrükte el koyuluyor. Faturalı olarak en fazla 2.000 Euro değerinde puro sayın alabilirsiniz.